• facebook
 • rss
 • Rozpoczęli nowennę

  Mirosław Jarosz

  dodane 06.09.2012 17:00

  Procesyjnym przeniesieniem cudownej figury z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej do kolegiaty Świętych Aniołów Stróżów rozpoczęły się przygotowania Wałbrzycha do uroczystości jego Patronki.

  W tym roku wyjątkowym elementem Nowenny przed uroczystością odpustową będzie 6 pieszych pielgrzymek w intencji rozwoju Krucjaty Różańcowej o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

  6 września jest pierwszym dniem Nowenny przed uroczystością Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha. Przed godz. 12.00 cudowna figura została w uroczystej procesji przeniesiona z sanktuarium do kolegiaty przez kanoników wałbrzyskiej Kapituły, którzy modlitwą Anioł Pański i Mszą św. koncelebrowaną rozpoczęli obchody ku czci Patronki Wałbrzycha. Tym samym całe obchody będą się w tym roku odbywały w kolegiacie Świętych Aniołów Stróżów. Z uwagi na przeniesienie wałbrzyskiej Piety również celem pieszych pielgrzymek będzie kolegiata.

   

  Program Nowenny w kościele kolegiackim:

  Na dni powszednie:

  Godz. 12:00 – Anioł Pański i Msza św. pod przewodnictwem kanoników wałbrzyskiej Kapituły Kolegiackiej

  Godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

  Godz. 17:30 – Różaniec św. w intencji Krucjaty: o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu

  Godz.  18:00 – Msza św. pod przewodnictwem pozostałych proboszczów Wałbrzycha

  Godz.  19:00 – Nowenna do Matki Bożej Bolesnej oraz Różaniec do Siedmiu Boleści NMP

  Godz. 21:00 – Apel Jasnogórski

   

  Na niedzielę 9.IX:

  Porządek Mszy św. niedzielny

  Godz. 15:00 – Godzina Miłosierdzia

  Godz. 19:00 – Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

       Koncert Spirituals Singers Band:

       Stabat Mater – Siedem Boleści Maryi


  Plan pieszych pielgrzymek do Kolegiaty Świętych Aniołów Stróżów:

  6.IX (godz. 15.00) z Konradowa z kaplicy parafialnej pw. MB Częstochowskiej (przez Biały Kamień, z przystankiem na wspólną modlitwę w kościele p.w. św. Jerzego i MB Różańcowej)

  8.IX (godz. 14.00) z kościoła pw. św. Józefa Robotnika (przez Poniatów, z przystankiem na wspólną modlitwę w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie w kościele p.w. św. Barbary)

  9.IX (godz. 14.30) z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze (przez Ptasią Kopę, po drodze wspólna modlitwa w kościele pw. św. Barbary)

  11.IX (godz. 16.00) z kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu (przez górę Niedźwiadki)

  14.IX (godz. 14.15) z kolegiaty Świętych Aniołów Stróżów do Diecezjalnego Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża św. na Podzamczu na odpust Podwyższenia Krzyża Św. (po drodze wspólna modlitwa w kościele pw. św. Wojciecha)

  15.IX (godz. 13.00) z Diecezjalnego Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża św. na Podzamczu (przez Szczawno-Zdrój, z przystankiem na wspólną modlitwę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP) do kolegiaty Św. Aniołów Stróżów na odpust Matki Bożej Bolesnej, Patronki Wałbrzycha. Początek uroczystości odpustowej o godz. 17.00.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół