• facebook
 • rss
 • Świdnickie trojaczki

  xrt

  dodane 02.10.2012 06:36

  Potrójne narodziny wydarzyły się w Świdnicy trzynaście lat temu, zatem Wojciech Murdzek po raz pierwszy miał okazję odwiedzić rodziców trojaczków.

  Nadia, Adrian i Dorian – świdnickie trojaczki – choć jeszcze bardzo małe, były bohaterami niecodziennych odwiedzin. Rodzina państwa Rawskich gościła Prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka, który osobiście pogratulował potrójnego szczęścia i przekazał dzieciom finansowe wsparcie.

  – Gratulacje mamie trojaczków złożyłem już dużo wcześniej telefoniczne, ale umówiliśmy się na wizytę, jak dzieci poczują się lepiej. Dzisiaj czują się już dobrze i cieszę się, że mogłem osobiście powitać nowych świdniczan w naszym mieście – mówi prezydent Murdzek.

  Dzieci przez ponad tydzień przebywały w szpitalu z powodu przeziębienia. Rodzice podkreślają, że jak już się coś dzieje, to wszystko potrójnie łącznie z chorobą. Teraz jest już znacznie lepiej, maluchy mają spory apetyt i dużo wyrozumiałości dla strudzonych rodziców. Podczas wizyty z zaciekawieniem obserwowały fotografujących i nagrywających je dziennikarzy. Chętnie pozowały także do wspólnych zdjęć. Z rodzeństwa dumna jest także ich siostra – 4-letnia Daniela. Rodzice podkreślają jednak, że na co dzień przy czwórce małych dzieci dobra organizacja to duże wyzwanie.

  – Teraz dwoimy się, a wręcz troimy, żeby zająć się taką gromadką, ale dajemy radę. Z pomocą bliskich to się udaje – dodaje Sebastian Rawski.

  Dla rodziny państwa Rawskich informacja o tym, że będą mieć trójkę dzieci, była dużą niespodzianką.

  – Podczas jednej z wizyt u lekarza widoczne były dwa serduszka. Przy kolejnej już trzy. Nie przypuszczaliśmy, że tyle szczęścia spotka nas jednocześnie – śmieje się Marzena Rawska.

  Oprócz standardowej pomocy ze strony miasta rodzina państwa Rawskich otrzymała w prezencie 3 tysiące złotych.

  – Przy tylu maluchach nie będzie problemu z dobrym spożytkowaniem prezentu – dodaje Wojciech Murdzek.

  Świdnickie trojaczki przyszły na świat 5 sierpnia 2012 r. Narodziny trojaczków to niecodzienne wydarzenie, gdyż ostatnio świdniczanie zostali rodzicami trojaczków 13 lat temu. Hanna, Dominika i Zuzanna Wis urodziły się 7 maja 1999 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół