• facebook
 • rss
 • Wreszcie na swoim

  xrt

  dodane 24.10.2012 19:30

  Mówią, że wybudowanie kościoła jest równoznaczne z obronieniem doktoratu, więc Kościołowi przybył nowy doktor - teologii pastoralnej.

  ​Najpierw latami chodzili do kościoła parafialnego, potem dzięki panu Franciszkowi Sądlowi modlili się u siebie, w Bartnicy, a precyzyjniej: w jego pokoju zamienionym na kaplicę.

  Po siedmiu latach przeprowadzili się do opuszczonej stacji PKP. – W pomieszczeniach dyżurnego ruchu była kaplica, w nastawni zakrystia, a w kasie konfesjonał, spowiedź oczywiście była bezpłatna - wspomina z humorem w dniu konsekracji nowej świątyni proboszcz ks. Tadeusz Duda.

  A tę postanowili wybudować po odwiedzinach Pana Jezusa (peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego). Był październik 2007 r. – Po konsultacji ze Sławomirem Karwowskim, wójtem Gminy Nowa Ruda, okazało się, że w samym centrum wsi jest działka, która może być przeznaczona na budowę miejsca kultu – mówi proboszcz, budowniczy kościoła.

  W przededniu beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczęła się budowa nowej świątyni. Dzień przed beatyfikacją papieża Jana Pawła II nałożono hełm wieży, a 11 października 2011 bp Adam Bałabuch poświęcił wnętrze kościoła.

  Rok później bp Ignacy Dec konsekrował świątynię. – Do kaplicy na stacji PKP chodziło zaledwie kilka, kilkanaście osób – zaznacza proboszcz. – Do kościoła chodzi kilkadziesiąt.

  Wszystko to tłumaczy, dlaczego kościół otrzymał tytuł: Miłosierdzia Bożego i bł. Jana Pawła II. Budowa wraz z wyposażeniem w konieczne sprzęty trwała 27 miesięcy. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • mateusz18
   27.10.2012 17:47
   Bardzo szybkie tempo budowy. 27 miesięcy od rozpoczęcia robót budowlanych po dzień konsekracji. Bez rozgłosu, bez narzekania, bez narzekania na cieżkie czasy.Ogromna determinacja proboszcza,który równolegle oprócz budowy remontował kościół w Krajanowie i Świerkach - to jest wzór dla innych parafii że można bez medialnego rozgłosu w ciszy budować kościół i nie narzekać na nic!
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół