• facebook
 • rss
 • Pomoc już dotarła

  xrt

  dodane 13.11.2012 19:29

  W pożarze, który pochłonął cały dorobek życia wielodzietnej rodziny, tylko jednej straty nie da się wyrównać - zmarła ośmiomiesięczna dziewczynka.

  9 listopada w mieszkaniu zajmowanym przez wielodzietną rodzinę wybuchł pożar. Lekkie obrażenia odniosła trójka dzieci, natomiast najmłodszą, ośmiomiesięczną dziewczynkę w stanie krytycznym przetransportowano do specjalistycznego szpitala w Sosnowcu. Dziecko zmarło. 

  W dalszym ciągu nie są znane przyczyny pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień zaczął się rozprzestrzeniać ze znajdującego się w mieszkaniu pieca kaflowego. Szpital opuściła czwórka dzieci, dwójka przebywa na obserwacji, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina została otoczona pomocą psychologiczną i duchową.

  Na tragedię rodziny bardzo mocno zareagowali mieszkańcy Świdnicy, którzy tłumnie przywożą m. in. ubrania, obuwie i zabawki. Do pomocy włączyły się społeczności świdnickich szkół m.in. Szkoły Podstawowej nr 315, do której uczęszcza część dzieci z poszkodowanej rodziny. W akcji biorą udział również firmy m. in. Colgate-Palmolive i Leroy Merlin. W świdnickim sklepie Leroy Merlin można przekazywać pomoc. Podobnie w kancelarii parafii świdnickiej katedry.

  Osób prywatnych ze Świdnicy oraz firm i instytucji, także z całej Polski, jest zdecydowanie więcej. Te wszystkie działania sprawiły, że rodzina została już zaopatrzona w najpotrzebniejsze rzeczy .

  Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się pogrzeb zmarłej córeczki.

  Pomoc finansową można przekazywać na konto Fundacji Ziemi Świdnickiej na rzecz Wspierania Profesjonalnej Pomocy „SKSK”:

  Nr konta: 53-2130-0004-2001-0338-2389-0001

  z dopiskiem „Dla rodziny poszkodowanej w pożarze".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół