• facebook
 • rss
 • Królikowie na scenie

  xrt

  dodane 16.11.2012 14:04

  To jedna z najbardziej oczekiwanych premier w tym sezonie kulturalnym regionu, a przynajmniej Świdnicy.

  "Królik Królik" – to najnowszy spektakl Grupy Dorosłych w ramach projektu Alchemia teatralna. Grupa powstała cztery lata temu i patronuje jej Świdnicki Ośrodek Kultury. Amatorzy aktorstwa przygotowali już trzy spektakle, które w sumie obejrzało 6 tys. widzów. Na co dzień rodzina Królików to dyrektorzy, nauczyciele, dziennikarze, samorządowcy, ale dzięki gotowości do poświęceń i szczypcie talentu zamieniają się pod okiem fachowców w nietuzinkowych artystów. 

  Co zatem tym razem przygotowują dla swoich stałych widzów i tych, którzy dopiero teraz do nich dołączą?  

  "Króliki kojarzą się nam z tym,że łatwo i błyskawicznie się rozmnażają... Problemy w rodzinie państwa Królików sportretowanej przez francuską dramatopisarkę Coline Serreau, a na potrzeby spektaklu zaadaptowanej przez Juliusza Chrząstowskiego, mnożą się w zawrotnym tempie prokreacji króliczej, osaczają, rozgałęziają się i tworzą sieć, z której, zdawałoby się, trudno będzie się wyplątać. Powstają zaskakujące i arcyciekawe typy postaci scenicznych, choć niby jest to zwyczajna, statystyczna familia. NO CÓŻ, SAMO ŻYCIE..."

  Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

  Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski, ruch sceniczny: Tomasz Dajewski, aranżacja muzyczna: Tadeusz Szarwaryn, Dariusz Jaros, scenografia: Robert Kukla

  I premiera 1 grudnia o 20.00, II premiera 2 grudnia o 19.00, kolejne spektakle: 3 grudnia o 12.00 i 4 grudnia o 19.00.Bilety na wszystkie spektakle w cenie 10 zł, sprzedaż : Informacja Turystyczna, ul. Wewnętrzna 2, rezerwacja telefoniczna: 74 852 02 90, 74 851 56 53.

  A oto zapowiedź spektaklu:

  Królik, królik - premiera 1,2 grudnia 2012
  Kamil Gąszowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół