• facebook
 • rss
 • Gwiazda Kazachstanu w Wałbrzychu

  xrt

  dodane 16.11.2012 17:23

  Mariusz Drapikowski po raz kolejny udowodnił, że jest artystą bezkonkurencyjnym. Jego najnowsze dzieło po prostu zachwyca.

  Ołtarz, który od 23 listopada będzie można zobaczyć w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu, to pentaptyk (ołtarz pięcioskrzydłowy), ukazujący plastyczną refleksję biblijną dotyczącą Miłosierdzia Bożego. 

  Dlatego też w centrum zamykanego ołtarza, na planie jerozolimskiego Grobu Pańskiego, umieszczone zostały relikwie bł. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny. To drugi po "Tryptyku Jerozolimskim" z planowanych dwunastu gwiazd – ołtarzy adoracji Najświętszego Sakramentu, przed którymi ma płynąć modlitwa w intencji pokoju.

  Trzeci powstanie w Kibeho w Rwandzie. Jest to zarówno miejsce jedynych uznanych w Afryce objawień maryjnych, jak i okrutnych rzezi w czasie ludobójstwa. Ołtarz "Gwiazda Kazachstanu" ma 7,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości. Oba ołtarze zostały zrealizowane w pracowni Drapikowski Studio z Gdańska.

  Benedykt XVI pobłogosławił 10 października ołtarz adoracji "Gwiazda Kazachstanu", który docelowo zostanie przekazany do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie. Projekt realizowany przez radomskie Stowarzyszenie Communita Regina della Pace obejmuje powstanie 12 ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu na całym świecie w intencji pokoju.

  Obecnie ołtarz peregrynuje po Polsce i Europie. 

  Pierwszy ołtarz adoracji "Tryptyk Jerozolimski" znajduje się od trzech lat w IV stacji Via Dolorosa w Jerozolimie.

  W Wałbrzychu ołtarz można będzie oglądać od 23 do 28 listopada od 6.30 do 20.00.  Kustosz miejsca, ks. Andrzej Raszpla, zaprasza do modlitwy i adoracji w intencji pokoju indywidualnie, ale także grupy pielgrzymkowe z parafii diecezji. Specjalne nabożeństwo dla Liturgicznej Służby Ołtarza i nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. zaplanowano 26 listopada o 18.00, a 28 listopada na czuwaniu od 18.00 do 22.00 zbiorą się charyzmatycy na czele z ks. Krzysztofem Herbutem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół