• facebook
 • rss
 • Ania Golędzinowska – życiorys totalny

  xrt

  dodane 10.12.2012 07:30

  Jeszcze nie tak dawno była w centrum uwagi całych Włoch, bo jej narzeczonym był siostrzeniec Berlusconiego. Dzisiaj jest twarzą Ruchu Czystych Serc.

  Ania Goledzinowska, właściwie Anna Golędzinowska (ur. 22.10.1983 r. w Warszawie) jest polską modelką, aktorką i prezenterką telewizyjną pracująca i mieszkająca we Włoszech.

  Urodziła się i wychowała na warszawskim Żoliborzu, we Włoszech mieszka od 1999 roku. Padła ofiarą oszustwa i zmuszano ją do pracy w nocnym klubie. Historię swoich początków pracy we Włoszech opowiedziała w 2008 roku w programie "Rozmowy w toku" w odcinku pt. "Handel żywym towarem".

  Karierę modelki rozpoczęła w Mediolanie, uczestniczyła w pokazach mody m.in.: Italian Fashion, Pianegonda, Masca, Byblos, Cerutti, Moda Mare Positano, Irge, Bozart, Brelil Profesional, Sportland, Garellii. Wygrała casting i dostała się do finału włoskiej edycji reality show "Uomini e donne" w Canale 5. Od 2006 do 2007 r. uczęszczała na zajęcia z aktorstwa w szkole "Il Faro", a od 2007 roku rozpoczęła naukę w "The Actor's Academy" w Mediolanie.

  Jest prezenterką telewizyjną. Zagrała w filmach: "O la va o la spacca" i włoskim serialu "Love Bugs 2". Wystąpiła też we włoskiej edycji programu "Tańca z gwiazdami". W Polsce była gościem programów telewizyjnych: "Dzień Dobry TVN" i talk-show "Rozmowy w toku" w telewizji TVN w 2008 r. W tymże roku włoskie gazety rozpisywały się o romansie modelki z księciem Wenecji i Piemontu Emanuelem Filibertem.

  W lutym 2011 r. we Włoszech wyszła jej książka "Con occhi di bambina" (Piemme – Gruppo Mondadori); polskie tłumaczenie: "Ocalona z piekła" ukazało się w 2012 r. nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła.

  Będąc związku z Paolo Enrico Beretta (siostrzeńcem Sylvia Berlusconiego), pewnego dnia zostawiła swoje dotychczasowe życie i przeprowadziła się do zakonu w Medjugorje.

  Tyle Wikipedia. Jednak o tym, co najważniejsze, można było usłyszeń od samej Ani Golędzinowskiej podczas spotkania, które przygotowała nasza redakcja we współpracy z redakcją "Wrocławskiego Gościa Niedzielnego" i Wydziałem Duszpasterskim Świdnickiej Kurii. 

  7 grudnia Ania Golędzinowska gościła w I LO i w II LO w Świdnicy. W swoim świadectwie opowiadała m.in. o swym życiu przed nawróceniem i o tym, jak Bóg się o nią upominał:

  Dla wielu nastolatek mocnym doświadczeniem były zdania o życiu modelek:

  Dzisiaj była modelka szuka swego miejsca na świecie i jest zdecydowana służyć Jezusowi Chrystusowi tam, gdzie On chce ją mieć. We Włoszech jest twarzą Ruchu Czystych Serc, napisała autobiograficzną książkę pt. "Ocalona z piekła", która stała się bestsellerem. W Polsce przebywa do 17 grudnia, niemal codziennie jest w innym mieście, by składać świadectwo swego nawrócenia i życia z Bogiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół