• facebook
 • rss
 • Przegląd talentów

  xrt

  dodane 08.01.2013 13:20

  Od 8 do 11 stycznia trwa XXI Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych, którego patronem medialnym jest nasza redakcja.

  To jeden z najstarszych przeglądów kolędniczych w Polsce. Inicjatorem wydarzenia przed 21 laty była Kazimiera Momot, świdnicka nauczycielka. Od lat wydarzeniu patronuje bp Ignacy Dec, który rokrocznie funduje specjalną nagrodę indywidualną, podobnie jak nasza redakcja. – W czasach obecnych obchody kolędnicze w swych dawnych, tradycyjnych formach należą już do rzadkości – zauważa Halina Szymańska, koordynująca przegląd z ramienia ŚOK. – Bardzo ważne jest ocalenie od zapomnienia tej interesującej, oryginalnej dziedziny ludowego folkloru Docenia to nasza dorosła publiczność, która z radością ogląda kolejne prezentacje i z łezką w oku wspomina swój dom rodzinny i atmosferę bożonarodzeniową – dodaje.

  W trakcie inauguracji tegorocznej edycji przeglądu Tomasz Jamróg, dyrektor ŚOK, wyraził nadzieję, że dzieci i młodzież przedstawiający wydarzenia z Betlejem oraz widzowie tych spektakli będą w przyszłości kontynuować polską tradycję przedstawień kolędniczych.

  W tym roku w naszej galerii codziennie będą pojawiać się fotoreportaże z przedstawień wystawianych na deskach teatru w ramach XXI Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych.

  Program:

  Występy odbywają się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 w Świdnicy.

  8 stycznia

  godz. 9.30–12.30: Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy, Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy;

  godz.16.30–18.30: Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wrocławiu, Centrum Kultury i Promocji w Bardzie, Fundacja UT UNUM SINT w Świdnicy.

  9 stycznia

  godz. 9.30–12.00: Przedszkole Miejskie nr 3 w Świdnicy, Przedszkole Miejskie nr 14 w Świdnicy, Gimnazjum w Lutomi Dolnej, Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum w Świdnicy;

  godz. 16.30–18.00: Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” w Świdnicy, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy

  10 stycznia , godz.9.30 – 12.00: Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy, Przedszkole Niepubliczne PROMYK w Świdnicy, Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym;

  godz.16.30–18.00: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa w Pszennie, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

  11 stycznia

  godz. 9.30–12.30: Przedszkole Miejskie nr 15 w Świdnicy, Niepubliczne Przedszkole EUROPEJSKA AKADEMIA DZIECKA w Świdnicy, Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Dom Dziennego Pobytu PRZYSTAŃ w Świdnicy.

  14 stycznia

  godz.17.00: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE XXI ŚWIDNICKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół