• facebook
 • rss
 • Drugi dzień dla Dobrej Nowiny

  xrt

  dodane 09.01.2013 15:10

  W drugim dniu XXI Przeglądu Zespołów Kolędniczych w Świdnicy w bloku dopołudniowym jury oceniało trzy prezentacje.

  Drugi dzień XXI Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych dostarcza kolejnych emocji zarówno aktorom, jak i widzom, i jury. Opiekunowie grup jasełkowych mają jednak poważny problem, gdyż szalejąca w mieście grypa dziesiątkuje aktorskie zespoły. Dlatego tu i ówdzie brakuje trzeciego króla (Przedszkole Miejskie nr 14), albo w ostatniej chwili ktoś musi nauczyć się roli kolegi (Gimnazjum z Lutomi Dolnej), w skrajnych wypadkach prezentacje są odwoływane (Szkoła Społeczna w Świdnicy).

  Widzowie to przede wszystkim koledzy i koleżanki aktorów oraz ich rodzice i dziadkowie. Dla nich występ małego aktora to ogromne przeżycie, ponieważ profesjonalna scena, reflektory, kurtyna są niecodzienną oprawą dla przedszkolnych czy szkolnych przedstawień. – Cenimy sobie inicjatywą waszego tygodnika, żeby nacieszyć się także profesjonalnymi zdjęciami naszych maluchów – zapewnia Katarzyna Bromek, babcia Wojtka, który w popisie scenicznym wcielił się w rolę pasterza.

  Jury natomiast zaczyna powoli typować przedstawienia do wyróżnień i nagród. – Jak zwykle oceniamy przedstawienia w różnych kategoriach wiekowych, staramy się też docenić poszczególnych aktorów, których występ wnosi szczególnie wiele w obraz sceniczny – mówi Małgorzata Braniecka, była dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, organizatora przeglądu, jedna z czterech jurorów (pozostali to: Kazimiera Momot, inicjatorka przeglądu, przewodnicząca jury, Tadeusz Szarwaryn, kiedyś uczestnik przeglądu, a dzisiaj autor muzyki i tekstów piosenek, dyrektor SP w Pszennie, ks. Roman Tomaszczuk, czuwający nad poprawnością teologiczną występów). Sama przewodnicząca pytana o poziom i ocenę tegorocznych prezentacji mówi:

  Wszyscy chętni do obejrzenia przedstawień mogą to uczynić odwiedzając salę teatralną w czasie prezentacji konkursowych. 

  Program:

  9 stycznia

  16.30–18.00: Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” w Świdnicy, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy

  10 stycznia

  9.30 – 12.00: Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy, Przedszkole Niepubliczne PROMYK w Świdnicy, Przedszkole Miejskie nr 1 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym;

  16.30–18.00: Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa w Pszennie, Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

  11 stycznia

  9.30–12.30: Przedszkole Miejskie nr 15 w Świdnicy, Niepubliczne Przedszkole EUROPEJSKA AKADEMIA DZIECKA w Świdnicy, Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy, Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Dom Dziennego Pobytu PRZYSTAŃ w Świdnicy.

  14 stycznia

  17.00: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE XXI ŚWIDNICKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół