• facebook
 • rss
 • Konkurs rozstrzygnięty

  xrt

  dodane 12.01.2013 08:50

  Na zakończenie przeglądu, 11 stycznia, po obejrzeniu ostatnich pięciu spektakli jasełkowych, jury konkursowe obradowało nad werdyktem. Wynik?

  – Oczywiście nie możemy podać szczegółów naszych ustaleń – mówi Kazimiera Momot, przewodnicząca jury. – Jednak możemy podać do wiadomości, że postanowiliśmy nagrodzić aż siedem przedstawień, a do wyróżnienia wytypowaliśmy ich pięć – zdradza.

  – Natomiast XXI Świnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych przejdzie do historii z bardzo szczególnego powodu – dodaje Małgorzata Branicka, członek jury, była dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury, za urzędowania której przegląd się narodził i rozwijał przez kilkanaście lat. –  Otóż przyznaliśmy rekordową liczbę nagród indywidualnych. W sumie będzie w ten sposób zauważonych aż 23 aktorów – mówi. – Jesteśmy pewni, że o ile nagrody dla zespołów są szczególnie czytelnym znakiem uznania dla reżyserów i scenarzystów przedstawienia, a nawet placówek, które reprezentują, o tyle nagrody indywidualne to niezwykła radość i cenne dowartościowanie dla konkretnych dzieci, co w ich sytuacji rozwojowej najczęściej jest bardzo cenne – zauważa.

  Chociaż jury nie może zdradzać wyników swej oceny, to jednak nasza redakcja spokojnie może ogłosić, że nagrodę Świdnickiego "Gościa Niedzielnego" otrzymują w tym roku trzej muzykujący pastuszkowie z Przedszkola Miejskiego nr 16 w Świdnicy. Zdjęcia nagrodzonych w galerii, ale i w witrynie najbliższego wydania papierowego (z 20 stycznia).

  Przegląd dobiegł końca. Teraz czas na werdykt. Zostanie on ogłoszony 14 stycznia o 17.00 w sali teatralnej ŚOK, podczas uroczystego zamknięcia przeglądu. Wstęp na galę wolny. 

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół