• facebook
 • rss
 • Barwny korowód misyjny

  xrt

  dodane 17.01.2013 06:49

  W tym toku Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych będzie okazją do poznania jedynej z diecezji wolontariuszki misyjnej.

  Nina Kuniszewska pochodzi z wałbrzyskiego Podzamcza. Dwa i pól roku temu wyjechała do Boliwii, żeby pracować jako wolontariuszka w internacie prowadzonym przez Kościół w niewielkiej miejscowości położonej w tropikach. Zanim było to możliwe przeszła nie tylko roczne przygotowanie w Centrum Misyjnym w Warszawie, ale przede wszystkim duchową pielgrzymkę, która odsłoniła jej wolę Bożą co do jej życia.

  Nina od kilku tygodni przebywa na urlopie w swoim rodzinnym domu, będzie gościem IV Diecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych, które tym razem odbędzie się w Świdnicy, w parafii pw. NMP Królowej Polski (Osiedle Młodych). Będzie zatem okazja, żeby wysluchać jej świadectwa, ale przede wszystkim, żeby z nią porozmawiać, o jej drodze na misje o pracy i powołaniu. Nina jest bardzo otwartą osobą, więc okazją tym bardziej godna wykorzystania. Za dwa tygodnie wolontariuszka wyjeźdża na kolejną placówkę misyjna, tym razem do Peru. kolejna okazja, żeby z nią porozmawiać osobiście zdarzy się więc dopiero za dwa lata. 

  W papierowym wydaniu Gościa Niedzielnego z datą 27 stycznia, zamieszczamy wywiad z Niną a już wkrótce na naszej stronie zamieścimy galerię ze zdjęciami z Boliwii.

  Tymczasem zachęcamy do udziału w sobotnim spotkaniu nie tylko samych kolędników, ale wszystkich sympatyków misji.

  Początek spotkania o 10.00, a zakończenie ok. 14.30. – Do udziału w tym misyjnym wydarzeniu zapraszamy także wszystkich młodych, którzy pragną rozpalić w swym sercu gotowość niesienia pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – podkreśla ks. Tomasz Czubak, diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych i Referatu Misyjnego Świdnickiej Kurii Biskupiej – organizatora spotkania.

  W programie spotkania.:

  Msza św., jasełka misyjne, spotkanie z misjonarzami oraz wspólne kolędowanie i zabawa. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół