• facebook
 • rss
 • Życie oddane

  xrt

  dodane 22.01.2013 10:00

  Tego dnia modlitwa w katedrze to szczególny znak jedności i wdzięczności wobec konsekrowanych kobiet i mężczyzn.

  Biskup Ignacy Dec zaprasza wiernych do modlitwy w intencji osób konsekrowanych. 2 lutego obchodzić będziemy XVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. O wyjątkowości tegorocznego spotkania z okazji Święta Ofiarowania decyduje klimat, w jakim Kościół przeżywa Rok Wiary. Benedykt XVI napisał w "Porta fidei", iż „będziemy mieli sposobność wyznawać wiarę w zmartwychwstałego Pana w naszych katedrach i kościołach całego świata; w naszych domach i rodzinach, aby każdy silnie odczuł potrzebę lepszego zrozumienia i przekazywania przyszłym pokoleniom odwiecznej wiary. Wspólnoty zakonne oraz parafialne, wszystkie stare i nowe wspólnoty kościelne będą mogły w tym Roku złożyć publiczne wyznanie Credo” ("Porta fidei", 8).

  – Zgodnie z zachętą Piotra naszych czasów pragniemy uroczyście obchodzić tegoroczny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w naszej świdnickiej katedrze – wyjaśnia bp Ignacy. – Będziemy się modlić o umocnienie naszej wiary, by jej mocą coraz bardziej stawać się „solą ziemi” – dodaje i zaprasza do katedry, by "wspólnie podziękować Bogu za dar osób konsekrowanych i wyrazić wdzięczność tym osobom za ich służbę Kościołowi. Uczynimy to podczas uroczystej Eucharystii 2 lutego o godz. 12.00. Siostry, ojcowie i bracia zakonni ponowią wówczas złożone przed laty śluby zakonne, by jeszcze bardziej oddać się na służbę Boskiemu Oblubieńcowi. Zapraszam wszystkich do wspólnej, gorliwej modlitwy w intencji tych osób o wierność i wytrwanie w powołaniu, o Boże błogosławieństwo dla nich, a także o nowe, święte i liczne powołania do życia konsekrowanego" – napisał w specjalnym zaproszeniu, które zostanie odczytane w kościołach diecezji 27 stycznia.

  W Święto Ofiarowania wierni tradycyjnie wspierają zakony kontemplacyjne. W diecezji ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone dla Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i w Ząbkowicach Śl.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół