• facebook
 • rss
 • Zwierzęta też ważne

  xrt

  dodane 25.01.2013 07:15

  Dzieci na wsi mają dobre warunki do poznawania zachowań zwierząt – muszą jednak, tak jak te w mieście, nauczyć się je szanować.

  W mieście dzikich zwierząt nie ma, na wsi łatwiej je spotkać niż hodowlane – ale wszędzie trzeba je szanować – bo to Boże stworzenia. 

  Kilkanaście worków karmy dla psów i kotów zgromadzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym – oto podsumowanie Akcji „Wrzuć żarełka do pudełka", jaka została zorganizowana wśród uczniów klas 1–3. Działaniom edukacyjnym patronowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

  Dzieci zbierały karmę dla zwierząt oraz pomagały w wykonaniu karmników dla ptaków. W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli przedstawiciele Świdnickiego Towarzystwa  Opieki nad Zwierzętami z samą prezes Grażyną Grzesik na czele. W delegacji, która przybyła do uczniów z gratulacjami, byli także: Piotr Pamuła – komendant hufca ZHP i sekretarz TOZ, Lidia Biała.

  Podczas spotkania uczestnicy akcji opowiadali o swoich doświadczeniach ze zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Pochwalili się także swoją pomysłowością w pozyskiwaniu funduszy i darowizn na rzecz zwierząt, m.in. podczas kiermaszu świątecznego sprzedawały własnoręcznie zrobione ciasteczka, a do wykonania karmników dla ptaków zaangażowały rodziców i dziadków.

  Z  akcji sprzedaży ciasteczek na pokarm dla zwierząt zebrano 220 zł, które przekazano dla TOZ.

  Prezes towarzystwa Grażyna Grzesik wręczyła dyrekcji i dzieciom specjalne podziękowania za zaangażowanie i propagowanie odpowiedzialnego traktowania zwierząt domowych, dzikich i hodowlanych. Członkowie TOZ w Świdnicy wystawili dzieciom za ich postawę ocenę wzorową, podziękowali za dary i zachęcili do dalszej pomocy zwierzętom, szczególnie podczas zimy. Dzieci i nauczyciele obiecali, że akcja będzie miała charakter cykliczny. 

  – Akcja miała niesamowicie pozytywny oddźwięk. Bardzo nas to cieszy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły z tak dużym zaangażowaniem włączyli się do zbiórki i okazali wsparcie. Jest to dowód, że są wrażliwi na los zwierząt, szczególnie tych bezdomnych – komentuje Katarzyna Kwaśnik, dyrektorka szkoły. – Dziękuję dzieciom z klas 1–3 i wychowawcom klas: Violetcie Malickiej i Iwonie Wereszczyńskiej za ich pracę. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół