• facebook
 • rss
 • Zjechali do Rzeczki

  xrt

  dodane 19.02.2013 18:56

  Po raz kolejny Urząd Miasta zdecydował się na zorganizowanie rodzinnego wyjazdu na stok narciarski.

  Grillowanie na śniegu – nie lada wyczyn, a jednak może się udać   Grillowanie na śniegu – nie lada wyczyn, a jednak może się udać Stefan Augustyn W sumie kilkaset osób wzięło udział w niedzielnym (17 lutego) Śnieżnym Pikniku Rodzinnym, który zorganizowany został w Rzeczce. Na najmłodszych i ich rodziców czekały liczne atrakcje, m.in. testowanie nart znanych marek z możliwością mierzenia czasów przejazdu, slalom dla małych dzieci, ciekawe gry i zabawy oraz ciepły poczęstunek z żurkiem i pieczonymi kiełbaskami, ufundowany przez miasto Świdnica.

  – W tym roku postanowiliśmy zmodyfikować formułę pikniku i główny akcent położyliśmy przede wszystkim na aktywne spędzanie wolnego czasu przez całe rodziny. To sprawiło, że ośrodek w Rzeczce przeżywał istne oblężenie. Dużym powodzeniem cieszył się również transport specjalnym autobusem, który zarezerwowaliśmy dla świdniczan zainteresowanych uczestnictwem w pikniku – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

  W ramach pikniku zorganizowano slalom narciarski dla dzieci w wieku 4–10 lat w podziale na 3 kategorie wiekowe. Wzięło w nim udział w sumie 25 dzieci.

  W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

  4–6 lat: Oliwia Kachnowicz – I miejsce (Świdnica), Mikołaj Dębosz – II miejsce (Burkatów), Martyna Markiewicz – III miejsce (Świdnica).

  78 lat: Jakub Jaworski – I miejsce (Świdnica), Maciej Kot – II miejsce (Jakubów), Natalia Kardasz – III miejsce (Świdnica).

  910 lat: Marcin Kardasz – I miejsce (Świdnica), Jan Koczut – II miejsce (Świdnica), Tobiasz Wiśniewski – III miejsce (Nowa Ruda).

  W slalomie „snowslider” dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, wzięło udział 60 drużyn dwuosobowych. W skład drużyny mogli wejść dzieci, dorośli lub drużyny mieszane (dorosły + dziecko).

  W zawodach zwyciężyli:

  I miejsce – Filip Świerczewicz z tatą (Dzierżoniów),

  II miejsce – Oliwia i Weronika Milanowskie (Świdnica),

  III miejsce – Roman Duszyński z dzieckiem (Świdnica),

  IV miejsce – Natalia Kardasz z tatą (Świdnica),

  V miejsce – Klaudia i Roksana Wysoczańskie (Świebodzice-Świdnica),

  VI miejsce – Wiktoria Gazda z drużyną (Świdnica).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół