• facebook
 • rss
 • Zagrali zwycięstwo Chrystusa

  xrt

  dodane 11.03.2013 22:10

  Istnieją, ponieważ ich katecheta szukał sposobu, by wykorzystać ich talenty dla sprawy Ewangelii.

  Koło Teatralne "Radiobuda" działa w szkole, która ma bardzo bogate tradycje. Jest bowiem spadkobierczynią i kontynuatorką dzierżoniowskiej szkoły – swego czasu elitarnego Technikum Radiowego.

  Dzisiaj nie jest gorzej. W opublikowanym przez wydawnictwo "Perspektywy" i redakcję "Rzeczpospolitej" Rankingu Techników 2011 Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. prof. Wilhelma Rotkiewicza w Dzierżoniowie jako jedyne z powiatu dzierżoniowskiego znalazło się wśród 25 najlepszych techników województwa dolnośląskiego, zajmując na liście 19. miejsce. W placówce uczniowie kształcą się w następujących zawodach: technik informatyk, technik mechatronik, technik mechanik i technik elektronik.

  Zaskakuje więc, że ks. Rafał Masztalerz, szkolny katecheta, znalazł wśród "ścisłowców" tylu pasjonatów trudnej sztuki pantomimy. Udało mu się to, co w niejednym liceum nie ma szansy realizacji. Co ważniejsze, przedstawienia przygotowane przez uczniów Radiobudy są na bardzo wysokim poziomie choreograficznym i artystycznym. Ładunek emocjonalny i przesłanie spektakli poruszają przede wszystkim młodych, do których zresztą mimowie chcą dotrzeć z Dobrą Nowiną. Nie bez znaczenia dla uczniów jest i to, że gra z nimi także ich katecheta.

  Koło Teatralne "Radiobuda" to przykład, w jaki sposób niestandardowe środki artystyczne mogą służyć ewangelizacji – i to zarówno samych aktorów, jak i widzów zaskoczonych ich grą. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół