• facebook
 • rss
 • Módl się i gotuj

  xrt/jw

  dodane 17.03.2013 07:30

  Pełna serdeczności i skromności s. Anastazja, zdradzała sekrety swej kuchni.

  Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości od lat gotuje i piecze dla krakowskich jezuitów. Otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich. A jest za co. Bowiem kulinarne pomysły s. Anastazji, które są inspiracją rodzinnych spotkań i wielu przyjęć okolicznościowych rozeszły się w nakładzie ponad 1,8 mln egzemplarzy.

  – Spotkanie było okazją, aby osobiście zapytać autorkę książek o jej kulinarne metody na udane potrawy oraz nabyć książki. Dla wielu osób poradniki s. Anastazji to stały element wyposażenia kuchni! To wiedza, którą przekazuje się z ust do ust, z rąk do rąk. To jak przekazywanie cennej wiedzy, takiej bardzo przyziemnej, życiowej, która przyda się absolutnie każdemu – podkreślali z dumą organizatorzy spotkania.

  Organizacja spotkania nie była prosta. Rozmowy z siostrą trwały od października ubiegłego roku. Zakończyły się sporym sukcesem, bowiem 13 marca świetlica w Pszennie gościła ponad 110 osób. Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Pszennie, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Seniora w Pszennie odpowiedzieli m.in. mieszkańcy Pszenna, Bystrzycy Górnej, Pankowa, Lutomi Dolnej oraz Grodziszcza.

  A jaki jest sekret udanych potraw i przysmaków s. Anastazji? – Po prostu, tak jak przed każdą pracą, tak i przed gotowaniem oraz pieczeniem ważna jest modlitwa – mówiła z uśmiechem siostra.

  Jak przystało na eksperta w dziedzinie kulinarnych przysmaków, spotkanie nie mogło się obyć bez degustacji potraw. Tym razem to gospodarze z Pszenna poddali ocenie s. Anastazji swoje zdolności i wypieki. Można się tylko domyślać, że wszystkim smakowało, bowiem przysmaki, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pszennie bardzo szybko zniknęły ze stołów. Spotkanie odbyło się przy kawie, herbacie oraz domowym cieście upieczonym przez członków Klubu Seniora w Pszennie, a Zespół Śpiewaczy „ A to heca” umilił czas swoimi piosenkami. 

  Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mieli okazję otrzymać dedykacje w książkach autorstwa s. Anastazji. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół