• facebook
 • rss
 • Ruszyli ku wierze

  Mirosław Jarosz

  dodane 14.04.2013 21:11

  Rozpoczęły się dekanalne pielgrzymki do Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. 13 kwietnia w sanktuarium pojawiło się około tysiąca osób z dekanatów: Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Kłodzko, Polanica-Zdrój i Kamieniec Ząbkowicki.

  Od kilku miesięcy trwa Rok Wiary. Ta inicjatywa, ogłoszona jeszcze przez ojca świętego Benedykta XVI, a obecnie kontynuowana przez papieża Franciszka, jest czasem, w którym zaproszeni jesteśmy, by na nowo zwrócić się do Chrystusa. W diecezji świdnickiej powstał pomysł, by w Roku Wiary cała wspólnota diecezjalna wzmacniała swoją wiarę i uroczyście ją wyznała także poprzez udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. W ten oto sposób przez kilka wiosennych sobót do łaskami słynącej figury Matki Bożej, której kustoszami są ojcowie redemptoryści, będą pielgrzymowały na czele ze swoimi duszpasterzami poszczególne parafie i dekanaty naszej diecezji.
  Jako pierwsi, 13 kwietnia, do Barda przybyli wierni z dekanatów: Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Kłodzko, Polanica-Zdrój i Kamieniec Ząbkowicki. Głównymi elementami pobytu w domu Matki były: adoracja, Msza św. i wspólne przejście z modlitwą i śpiewem na ustach dróżkami różańcowymi.
  Bp Adam Bałabuch, który przewodniczył pierwszej z serii kilku pielgrzymek do Barda, podkreśla, że niezwykle istotnym zadaniem, jakie stoi teraz przed każdym z pielgrzymów, jest apostolstwo.

  bp Adam Bałabuch

  Przed nami jeszcze 4 kolejne pielgrzymki dekanalne. Bp Ignacy Dec w specjalnym liście skierowanym do wiernych tak zachęca do wzięcia w nich udziału: „Jedźmy do Barda, by błagać o ochronę i umocnienie wiary każdego z nas, ale chcę Was drodzy także prosić o jeszcze jedną intencję: proszę, ofiarujcie swój pielgrzymi trud, swoją modlitwę za tych, których być może nawet macie w swoich rodzinach czy sąsiedztwie, a których wiara wyraźnie osłabła czy wręcz zamarła. Przywieźcie ich duchowo ze sobą, przedstawimy ich w modlitwie za przyczyną Matki Najświętszej miłosiernemu Bogu. Wypiszcie ich imiona na kartkach. Zawierzymy siebie i innych naszej Orędowniczce, Maryi, Tej która uwierzyła, że spełnią się Jej słowa powiedziane od Pana”.

  Kalendarium pielgrzymek:
  27 kwietnia - dekanaty: Nowa Ruda, Nowa Ruda - Słupiec, Ząbkowice Północ, Ząbkowice Południe
  11 maja - dekanaty: Bielawa, Dzierżoniów, Piława Górna, Głuszyca
  18 maja - dekanaty: Świdnica Zachód, Świdnica Wschód, Żarów, Strzegom
  8 czerwca - dekanaty: Wałbrzych Zachód, Północ i Południe, Świebodzice, Bolków
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół