• facebook
 • rss
 • Akcja i dekanaty

  xrt

  dodane 11.05.2013 22:40

  Ponad tysiąc osób oddało się Bogu za przyczyną Maryi. Modlono się także o pogłębienie wiary dla wiernych i o nawrócenie dla niewiernych.

  Bp Ignacy Dec przewodniczył 11 maja pielgrzymce dekanatów Dzierżoniów, Bielawa, Piława Górna, Głuszyca oraz Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

  - Maryja wzywa nas do modlitwy i sama pokazuje jak należy się modlić - powiedział w homilii bp Dec. - W Roku Wiary potrzeba, byśmy to wezwanie ponownie chcieli realizować i przez to stawać się świadkami Jezusa - powiedział biskup świdnicki.

  Biskup zwrócił także uwagę na warunki, na jakich Bóg wysłuchuje ludzkich modlitw. - Umiłować Chrystusa to znaczy umiłować to wszystko, co On umiłował, nade wszystko zaś wolę Bożą; nie prosimy wówczas o nic, co byłoby sprzeczne z wolą Bożą, wtedy wszelka prośba ma szanse bycia wysłuchaną przez Boga. Nie tylko dlatego, że przedmiot modlitwy będzie  zgodny z wolą Bożą, ale i dlatego, że sposób modlitwy będzie właściwy. Trzeba więc nieustannie prosić Ducha Świętego o wewnętrzne zjednoczenie z Chrystusem, byśmy mogli być włączeni w owo wiekuiste wstawianie się Chrystusa i za nas samych, i za cały świat - wyjaśniał biskup. 

  Pielgrzymka rozpoczęła się adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której była okazja do spowiedzi. Następnie pątnicy uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej odprawianej przez bp. Deca i kilkunastu kapłanów. Po Mszy św. pątnicy udali się z cudowną figurą Matki Bożej Strażniczki Wiary na szlak wyznaczony przez bardzkie dróżki różańcowe. Niosąc figurę wierni odmówili cztery części różańca.

  Pielgrzymki do Barda w Roku Wiary odbywają się w wybrane soboty. Przybywają tam wówczas wierni z poszczególnych dekanatów diecezji. 11 maja w pielgrzymce uczestniczyło ponad 1000 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół