• facebook
 • rss
 • Nasze dzieci

  Mirosław Jarosz

  dodane 02.06.2013 22:11

  Po raz pierwszy Caritas Diecezji Świdnickiej zorganizował wspólne świętowanie Dnia Dziecka. 1 czerwca do Zagórza Śląskiego przyjechało blisko 300 dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych Caritas oraz szkół w Świdnicy, Wirach i Łagiewnikach.

  Mimo deszczu, który pokrzyżował częściowo plany pikniku na terenach przy Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym Caritas Diecezji Świdnickiej w Zagórzu Śląskim, dzieci świętowały swój dzień. Większość wydarzeń przeniesiono do sal w domu rekolekcyjnym. Największą liczbę uczestników miał Festiwal Piosenki Letniej o Puchar "Eurohilfe". W programie znalazły się również zabawy z chustą Klanzy, turniej wiedzy o Janie Pawle II, turnieje w warcaby, szachy oraz inne gry i zabawy. Deszcz nie zatrzymał chłopców biorących udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar "Biedronki". Był słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla. Oprawę muzyczną zapewnił zespół "Emaus" z Boguszowa Gorc.

  We wspólnym świętowaniu Dnia Dziecka uczestniczyły dzieci z prowadzonych przez Caritas szkół w Świdnicy i Wirach oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Łagiewnikach. Były również dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych Caritasu w Dzierżoniowie i Świdnicy, oraz dzieci z Zagórza Śląskiego.

  Ważnym wydarzeniem, od którego zaczęto spotkanie, było wręczenie specjalnych wyróżnień za wieloletnie i systematyczne wsparcie działań podejmowanych przez Caritas. Ordery Serca Caritas Diecezji Świdnickiej otrzymali państwo Jadwiga i Eugeniusz Kępa z cukierni "Kasia" i firma Jeronimo Martins, właściciel sklepów "Biedronka". Ideę Orderów Serca wyjaśnia zawarty na nich cytat z Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół