• facebook
 • rss
 • Pomocnicy misjonarzy

  xrt

  dodane 08.06.2013 22:40

  Na zaproszenie Referatu ds. Misji Kurii Biskupiej do sanktuarium w Starym Wielisławiu przybyli przedstawiciele parafialnych i szkolnych dziecięcych Kół Misyjnych.

  W Roku Wiary ks. Tomasz Czubak i s. Magdalena, klawerianka zajmująca się animacją misyjną w diecezji, zaprosili dzieci z Kół Misyjnych i inne chętne grupy na pielgrzymkę wdzięczności za dar wiary. Celem pielgrzymki zorganizowanej 8 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, było sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Starym Wielisławiu. – Zachęcaliśmy, by łączyć się z dziećmi na wszystkich kontynentach, które również modlą się w swoich sanktuariach maryjnych – wyjaśniają organizatorzy. – Dlatego prosiliśmy, aby każda grupa lub klasa przygotowała obraz-portret Matki Bożej czczonej na kontynencie, do którego jest przydzielony dany dekanat.

  Technika pracy – dowolna, wielkość – przynajmniej A3. Z prac tych została utworzona „Misyjna galeria w krużgankach” przy kościele. W programie spotkania była Msza św., której przewodniczył ks. Tomasz Czubak, diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. Homilię wygłosił ks. Jan Fecko, pracujący niegdyś na misjach. Przekonywał dzieci do tego, żeby w sercu jak w skarbcu przechowywać tylko to, co jest dobre i piękne, żeby pozbywać się tego, co nie jest warte zatrzymania: gniewu, zawiści, nieuczciwości czy obojętności na Boga i ludzi.

  Przy bardzo dobrej pogodzie świetnie zaprezentowała się grupa misyjna z Ząbkowic Śląskich, z parafii pw. św. Anny. Dzieci z opiekunami przygotowali inscenizację objawienia Matki Bożej w Guadalupe w Meksyku.

  Na zakończenie Mszy św. s. Magdalena podziękowała za pięcioletnią prace na rzecz misji ks. Tomaszowi Czubakowi. 8 czerwca ogłoszono bowiem, jeszcze nieoficjalnie, że nowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych zostaje ks. Jakub Górski, wikariusz z Żarowa, który już w trakcie seminarium bardzo interesował się misjami i był założycielem koła misyjnego w świdnickim Domu Ziarna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół