• facebook
 • rss
 • Owczarnia

  Mirosław Jarosz

  dodane 17.06.2013 17:59

  Ponad pół tysiąca młodych osób uczestniczyło w przedwakacyjnym Diecezjalnym Spotkaniu Młodych "Owczarnia".

  Młodzież z całej diecezji spotkała się, by modlitwą zakończyć rok szkolny. Wydarzenie to ma pokazać uczestnikom, że wejście w wakacje może łączyć rzeczy związane z codziennością i zabawą ze sprawami Bożymi. „Owczarnia” jest miejscem, gdzie ludzie z różnych środowisk młodzieżowych spotykają się, przygotowują różne elementy tego spotkania i dają sobie coś nawzajem.

  Choć tegoroczna „Owczarnia” odbywała się już po raz czwarty, po raz pierwszy miejscem spotkania był Wałbrzychu. 15 czerwca na plac przy kościele pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła wraz z duszpasterzami i katechetami przyjechała młodzież z wielu duszpasterstw diecezji świdnickiej i grup przyparafialnych. Na program spotkania złożyły się m.in. adoracja, sakrament pojednania i Eucharystia. Były także świadectwa, pantomima w wykonaniu młodzieży z Głuszycy i występy muzyczne. Blok ewangelizacyjny animowała grupa „Droga do Boga” z Kudowy Zdroju. Natomiast zabawę zapewnił koncert katolickiego zespołu ewangelizacyjnego „Testimonium”.

  Mszy św., przewodniczył i homilię na temat słowa, jego wartości i znaczenia wygłosił bp Adam Bałabuch. Zwrócił również uwagę na postać bł. Chiary Luce Badano, która mimo młodego wieku (zmarła mając niespełna 19 lat) wykazała się wielką wiarą i zaufaniem Bogu. Przypomniał jej słowa: „Macie tylko jedno życie, warto przeżyć je dobrze”.

  Poniżej homilia wygłoszona przez bp. Adama Bałabucha:

  część 1

  część 2

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół