• facebook
 • rss
 • Idą do Matki

  Mirosław Jarosz

  dodane 01.08.2013 15:21

  Dziesiąta Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę jest już w drodze. 31 lipca pątnicy wyruszyli spod świdnickiej katedry.

  Pierwsi na pielgrzymkę świdnicką wyruszyli pielgrzymi wałbrzyskiej grupy "6". 30 lipca po Mszy św. w kościele świętych Aniołów Stróżów przeszli 23-kilometrową trasę z Wałbrzycha do Świdnicy. Nocowali przy kościele MB Królowej Polski. Główny nurt pielgrzymkowy wyszedł z katedry świdnickiej 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00. Tego samego dnia wyruszyła z Kłodzka grupa "3”. 1 sierpnia dołączyła do niej w Ząbkowicach grupa "4”. Obydwa nurty pielgrzymkowe spotkają się 2 sierpnia w Sanktuarium MB Bolesnej w Bobolicach. Odtąd pielgrzymi już wspólnie pójdą na Jasna Górę.

  – Piesza pielgrzymka to wielki poligon wiary, poligon nauki o prawdach wiary i o wartościach, poligon szkolenia, jak żyć wiarą, jak jej bronić i jak ją przekazywać innym – przekonywał bp Ignacy Dec, zachęcając wiernych do udziału w pielgrzymce. – Zróbcie wszystko, co tylko w waszej mocy, aby zwłaszcza w tym roku pójść! Niech się też zwiększy grupa duchowego uczestnictwa! Im mocniejsze zaplecze, tym pewniejsi „frontowcy” pielgrzymki. Prosimy o włączenie się w dzieło pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych, starców i dziatwę.

  Rok Wiary zmobilizował wiele osób do podjęcia trudu pielgrzymowania. Wokół wiary zbudowano cały program tegorocznych rekolekcji w drodze, których hasłem jest apostolskie zawołanie – „Panie, przymnóż nam wiary!”.

  Bp Ignacy Dec, który w świdnickiej katedrze posyłał wiernych na dziesięciodniową wędrówkę do Matki, w homilii szczegółowo nakreślił duchowe zadania dla pątników:

  W dalszej części homilii biskup Ignacy tłumaczył, czym jest wiara:

  Na zakończenie ks. Romuald Brudnowski, główny przewodnik Pielgrzymki Świdnickiej, przekazał najważniejsze wskazania na drogę:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół