• facebook
 • rss
 • Miasto niezwykłe

  xrt

  dodane 11.08.2013 16:20

  Marta Miniewicz i Anna Motyka - niewielu ludzi potrafi tak zajmująco i z pasją opowiadać o codzienności miasta, gdy słuchaczami są dzieci.

  Już po raz czwarty wakacje w Świdnicy obfitują w propozycje dla dzieci i dorosłych dzięki współpracy Urzędu Miasta z dwoma przewodniczkami: Martą Miniewicz i Anną Motyką. One bowiem po raz kolejny proponują sobotnie wycieczki po mieście. Adresatami są maluchy i starszaki w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami.

  Tradycyjne w sobotę o 11.00 przy fontannie z Neptunem zbierają się wszyscy chętni do niezwykłego spaceru po mieście. Każda wakacyjna sobota ma swój temat. Najbliższe to prawdziwe wyzwanie dla umysłu i wrodzonej maluchom ciekawości: 17 sierpnia – "Piwo, futro, sukno, siano, czyli… czym w Świdnicy handlowano?" (zajęcia w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy); 24 sierpnia – "Na wycieczkę wyruszamy, w towarzystwie Taty, Mamy. Vademecum małego podróżnika". 31 sierpnia – Dziś Świdnicy tajemnice odkrywamy wyśmienicie! (gra miejska)

  Co ciekawe, owocem poprzednich edycji jest pomysł, żeby podobne wycieczki po mieście zorganizować nei tylko dla dzieci ale i dla dorosłych. I rzeczywiście, najbliższe tego rodzaju odbędą się 25 sierpnia (niedziela) – wycieczka do Kościoła Pokoju w Świdnicy pt. "Świątynia z barokowym smakiem..." – spotkanie o 16.00 także przy fontannie z Neptunem a 29 września (niedziela) przewodniczki proponują wycieczkę autokarową do Jawora (żeby porównać oba Kościoły Pokoju), z oczywistych względów organizacyjnych tym razem trzeba wcześnie dać się zapisać. – Uwaga od 26 sierpnia w Informacji Turystycznej w Świdnicy – zaznaczają Marta i Anna.

  Marta Miniewicz jest pomysłodawczynią m.in. wycieczek krasnoludkowych po Wrocławiu   Marta Miniewicz jest pomysłodawczynią m.in. wycieczek krasnoludkowych po Wrocławiu ks. Roman Tomaszczuk /GN Półtoragodzinna wycieczka dla dzieci to niezwykła przygoda. Wystarczy obejrzeć zdjęcia w naszej galerii, żeby nie mieć wątpliwości co do niezwykłych walorów tej formy spędzenia soboty. Cieszy, że władze miasta chętnie wspierają takie inicjatywy, które pozwalają dzieciom i rodzicom odkrywać piękno i historię miasta oraz pomagają im identyfikować się z tą konkretną przestrzenią.

  Więcej o pomyśle w wydaniu papierowym "Gościa Świdnickiego" na 25 sierpnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół