• facebook
 • rss
 • O pokój w Egipcie

  KAI

  dodane 17.08.2013 15:48

  Bp Dec apeluje o modlitwę w intencji pokoju w Egipcie i o obronę chrześcijan tam mieszkających.

  Biskup świdnicki Ignacy Dec zwrócił się z apelem do wiernych i władz w związku z konfliktem w Egipcie. "Wzywam wiernych diecezji świdnickiej oraz ludzi dobrej woli, by modlili się o pokój, żeby wysiłki na rzecz pojednania wzięły górę nad podziałami i urazami - czytamy w apelu. - Pragnę prosić polski Rząd, Parlament, wszystkich przywódców politycznych do obrony chrześcijan mieszkających w Egipcie".

  Publikujemy treść apelu:

  "Z głębokim niepokojem obserwujemy dramatyczne i nasilające się epizody przemocy wobec chrześcijan w Egipcie. Konflikt ten przyniósł już setki ofiar, spalono kilkadziesiąt świątyń chrześcijańskich. Wzywam wiernych diecezji świdnickiej oraz ludzi dobrej woli, by modlili się o pokój, żeby wysiłki na rzecz pojednania wzięły górę nad podziałami i urazami. Wznieśmy nasze modlitwy, by jak najprędzej przywrócono pokój i we właściwy sposób odpowiedziano na słuszne aspiracje obywateli, przy poszanowaniu ich nienaruszalnej godności.

  Pragnę prosić polski Rząd, Parlament, wszystkich przywódców politycznych do obrony chrześcijan mieszkających w Egipcie, którzy coraz częściej padają ofiarą chrystianofobii. 

  Wyrażam swoją łączność i solidarność z Patriarchą Teodorem II i wiernymi Kościoła koptyjskiego, którzy najbardziej doświadczają mowy nienawiści. Kościół koptyjski jest mocnym i znaczącym obrońcą wiary chrześcijańskiej. Zdajemy sobie sprawę, że status Egiptu w dziejach chrześcijaństwa jest wyjątkowy, to przecież Egipt dał schronienie Świętej Rodzinie po jej ucieczce z Judei przed prześladowaniem Heroda. Od zarania chrześcijaństwa Kościół koptyjski odgrywał też centralną rolę w teologii chrześcijańskiej, powstało w nim wiele tekstów, które stanowią niezwykle ważne zasoby świętej teologii. 

  Jako biskup Kościoła rzymskokatolickiego zawierzam w modlitwie do naszego Pana Kościół cierpiący w Egipcie, prosząc o dar pokoju oraz o siłę w cierpieniach dla chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli".

  W wielu kościołach diecezji świdnickiej wierni modlą się o przywrócenie pokoju w Egipcie.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • sapientisat
   17.08.2013 16:48
   Człowiecze! Zaprzestań wyniszczających , krwawych walk , i konfliktów... Zwróć się ku prawdziwej miłości braterskiej! Porzuć nienawiść wzajemną! Krocz ku dobru!
   ----------------------
   Boże , błogosław Egipt!!!
   Pozdrawiam , Przyjaciele :(:(
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół