• facebook
 • rss
 • SOS - Wierność

  ks.Roman Tomaszczuk

  dodane 17.08.2013 20:00

  Bycie uczniem kosztuje, trzeba płacić każdą cenę za wierność Jezusowi, tylko wtedy rozkoszować się będziemy pokojem serca i odwagą życia.

  Komentarz egzystencjalny (63 s):

  SOS - słowo o Słowie. 20 Niedziela Zwykła
  Kamil Gąszowski

  Komentarz historyczno-kulturowy

  Krzyż Jezusa jest największym ogniem jaki zapłonął na ziemi   Krzyż Jezusa jest największym ogniem jaki zapłonął na ziemi ks. ROman Tomaszczuk /GN 49 Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.

  Ogień prawdopodobnie jest zapowiedzią zbliżającego się Sądu przy końcu czasów. W Starym Testamencie ogień jest bardzo często związany z oczyszczeniem.

  50 Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.

  Chrztem o którym mówi Jezus jest, zdaniem biblistów, zbliżająca się męka krzyżowa. Oto chrzest ognia jaki musi przejść sam Jezus.

  51 Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.

  Etyka Jezusa różni się tak radykalnie od etyki tego świata, ze podział jest nieunikniony.

  52 Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; 53 ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej»...

  I tym razem Jezus nie oszczędza swoich żydowskich słuchaczy. Musimy przyznać, że i my czujemy się nieswojo słysząc z ust Zbawiciela tak ostre słowa. Przecież i w judaizmie, i w chrześcijaństwie wielką wagę przykłada się do harmonii rodzinnej. Porządek ery mesjańskiej ma zdecydowane pierwszeństwo, także wobec więzów krwi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół