• facebook
 • rss
 • Słodki "Debiut Gospodarczy"

  xrt

  dodane 22.08.2013 17:40

  Dorota Tęcza od kilku miesięcy z powodzeniem prowadzi swój biznes - firmę Cakes-Island, zajmującą się artystycznymi wypiekami i ozdabianiem tortów.

  21 sierpnia firmę świdniczanki, która w ubiegłym roku wzięła udział w "Debiucie Gospodarczym", w nowej siedzibie odwiedził prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Ryzyko w prowadzeniu własnej działalności zawsze jest, więc tym bardziej cieszą mnie pozytywne wieści o rozwoju firm debiutantów – mówi prezydent Murdzek.

  Świdniczanka w ramach konkursu otrzymała 30 tys. zł finansowego wsparcia na rozpoczęcie działalności. Pasją do wypieków zaraziła ją mama, która pracuje w restauracji. W każdej wolnej chwili przygotowywałam ciasta i ciasteczka. Podoba mi się to, że robię coś, co cieszy oko, ale też podniebienie – mówi Dorota Tęcza.

  Od początku działalności przygotowuje artystyczne wypieki na wesela, imprezy zorganizowane, a także indywidualne zamówienia. – Przygotowywałam już torty w kształcie samochodu, aparatu i w sumie blisko 5 tysięcy pierników – dodaje laureatka Debiutu.

  Sama zachęca innych świdniczan z pomysłami do wystartowania w konkursie.

  „Debiut Gospodarczy” miasto organizuje od 2004 r. W dotychczasowych 7 rozstrzygniętych edycjach wzięło udział przeszło 60 uczestników. 17 zwycięzców otrzymało dofinansowanie swojej działalności w sumie w wysokości blisko ćwierć miliona złotych. Sporo firm działa do dziś i zatrudnia kolejne osoby.

  Kolejna edycja już trwa. Do 18 września przyjmowane są zgłoszenia w ramach konkursu promującego przedsiębiorczość i młodych ludzi z ciekawym pomysłem na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Pula nagród finansowych – 60 tys. zł przeznaczona przez miasto zostanie wzbogacona o 17,55 tys. zł w formie nagród rzeczowych – kampanii reklamowych, pieczątek, wizytówek ufundowanych przez sponsorów.

  Uczestnikami konkursu „Debiut Gospodarczy” mogą być osoby, które w dniu przystępowania do konkursu: ukończyły 18 lat, a nie przekroczyły 30. roku życia, nie pozostają w stosunku pracy, zarówno zarejestrowane, jak i niezarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy, po raz pierwszy uruchamiają działalność gospodarczą, będą prowadziły działalność gospodarczą na terenie Gminy Miasto Świdnica i składać roczne rozliczenie do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Świdnicy, który będzie właściwym organem do spraw rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół