• facebook
 • rss
 • Idą do Józefa

  xrt

  dodane 24.08.2013 07:10

  Wydaje się, że Pan Bóg od samego początku zaplanował to wydarzenie, potrzeba było tylko roku 2013, żeby je zrealizować.

  Organizatorzy 3. Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw – Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej i Fundacja "Małżeństwo Rodzina" – odsłaniają następne elementy tegorocznej edycji kongresu.

  – Patronem kongresu będzie św. Józef, z którym poniekąd kongres jest związany od samego początku – wyjaśnia Katarzyna Urbaniak z sekretariatu kongresowego. – Świdnicki kościół pw. św. Józefa Oblubieńca jest miejscem kongresowej modlitwy małżonków od samego początku, nie inaczej będzie w tym roku. Gościnni ojcowie paulini chętnie otwierają przed kongresowiczami drzwi kościoła. Poza tym wzór do szczególnej miłości wobec św. Józefa bierzemy od papieża Franciszka. FW jego herbie jest – obok słońca Jezusa i gwiazdy Maryi – także złoty kwiat szpikanardu – symbol Józefa. I wreszcie ostatni sygnał: decyzja o włączeniu jego imienia do modlitw eucharystycznych – to nam wystarczy, żeby zrozumieć: "Idźcie do Józefa", więc idziemy – mówi.

  Wiadomo już, że małżonkowie zostaną poproszeni, by razem z organizatorami odprawić nowennę do św. Józefa, tak, by duchowo przygotować się do oddania swojej miłości małżeńskiej Opiekunowi Kościoła, to z kolei nastąpi na zakończenie pierwszego dnia kongresu, 4 października w kościele św. Józefa, pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca.

  Sekretariat kongresu informuje, że są jeszcze wolne miejsca dla uczestników wydarzenia, które odbędzie się od 4 do 6 października. Prelegentami będą m.in.: Jacek Pulikowski, Mieczysław Guzewicz, ks. Stanisław Orzechowski czy Tomasz Terlikowski.

  Antonina Krzysztoń, Ventislav Piriankov, Zbigniew Nosowski czy Alchemia Teatralna – to, po kolei, wokalistka, malarz, pisarz i aktorzy dodający kongresowi smaku piękna i głębi. 

  Szczegóły i zapisy: www.malzenstworodzina.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół