• facebook
 • rss
 • Początek roku - także formacji rodzinnej

  xrt

  dodane 02.09.2013 22:20

  1 września rodziny Domowego Kościoła dzieliły się świadectwem wiary, cieszyły się swoją obecnością i odnajdywały jedność na Eucharystii.

  Zgodnie ze zwyczajem ostatnich lat, parafia Wiry, gdzie proboszczuje ks. Adam Woźniak, gościła rodziny Ruchu Domowy Kościół (DK), którego moderatorem jest ten kapłan.

  Pielgrzymka Ruchu do kościoła pw. św. Michała Archanioła rozpoczęła nowy rok formacyjny. Była także okazją do składania świadectwa małżonków, którzy w trakcie wakacji wzięli udział w rekolekcjach pogłębiających duchowość małżeńską. Spotkanie było również czasem radości ze wspólnej zabawy i towarzyskich rozmów. Podsumowaniem pielgrzymki była Mszy św., której przewodniczył bp Adam Bałabuch.

  Ciekawostką przekazaną wspólnocie jest na pewno fakt, że rozpoczęto przygotowania do założenia w Świdnicy katolickiego gimnazjum. Na razie odpowiedzialni za to dzieło proszą o modlitwę i zapowiadają, że za rok szkoła powinna ogłosić nabór do pierwszej klasy.

  Temat wiodący nowego roku formacyjnego jest kontynuacją rozważań z poprzednich dwóch lat. Zatem po przyjrzeniu się etapom formacji w ruchu oraz po pytaniach o owoce tej formacji wspólnota  się zastanowić nad odpowiedzialnością materialną za DK. Czemu? „Pieniądze bardzo często wywołują silne emocje. Nie można ich odrywać od życia duchowego. Nie wolno lekceważyć ich wpływu na życie duchowe. Niektórzy wręcz mówią (i mają rację), iż sposób korzystania ze środków materialnych wiele mówi o stanie naszego wnętrza… Małżonkowie doskonale wiedzą, jak ważna jest finansowa stabilność rodziny. Ile (duchowego!) wysiłku trzeba włożyć, aby wzorem św. Pawła umieć zarówno 'cierpieć biedę', jak i 'obfitować' (por. Flp 4,12); aby w żadnych materialnych uwarunkowaniach nie zejść z drogi prowadzącej ku życiu wiecznemu” – uzasadniają w liście do członków DK Beata i Tomasz Strużanowscy, para krajowa DK. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół