• facebook
 • rss
 • Nie jesteśmy bezbronni wobec zła

  xrt

  dodane 07.09.2013 22:06

  - Ożywieni wiarą w skuteczne orędownictwo Matki Najświętszej prośmy miłosiernego Boga o dar pokoju dla Syrii i całego świata, by wszyscy mieszkańcy ziemi tworzyli społeczność opartą o wzajemne zrozumienie i szacunek - apelował biskup świdnicki.

  Zgodnie z prośbą papieża Franciszka z 1 września, w obliczu zagrożenia pokoju w Syrii i na Bliskim Wschodzie, diecezjanie dołączyli do katolików na całym świecie oraz wszystkich ludzi dobrej woli i w sobotę 7 września, w wigilię święta Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Królowej Pokoju połączyli się w modlitwie oraz na miarę swoich możliwości podjęli się dzieł pokutnych.

  Sam bp Ignacy Dec przewodniczył Mszy św. i nabożeństwu błagalnemu w katedrze. W kazaniu skierowanym do wiernych zarysował ogólne tło konfliktu w Syrii i na Bliskim Wschodzie.

  Podkreślał też tragizm postępującej eksterminacji chrześcijan, którzy wobec naporu fanatycznych muzułmanów stają się ofiarami prześladowań i wypędzeń.

  Natomiast wobec manifestacji zła w świecie, kaznodzieja przekonywał, że żadna wojna nie rozwiązała współczesnych napięć, dlatego i tym razem nie jest to droga do pokoju.

  Wezwał więc do szturmowania nieba, by możni tego świata zrozumieli, iż jedyną drogą prowadzącą do pojednania jest dyplomacja w imię zasady: zło dobrem zwyciężaj.

  Zgodnie z komunikatem, jaki biskup skierował do wszystkich wiernych i duszpasterzy diecezji, po Mszy św. odprawiono nabożeństwo błagalne za wstawiennictwem NMP Królowej Pokoju.

  Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, odmówiona została Litania Loretańska, modlitwa różańcowa oraz odśpiewano Suplikacje.

  Podczas wprowadzenia do modlitwy biskup prosił Boga o nawrócenie ludzkich serc.

  Modlitwę zakończył śpiew Apelu Jasnogórskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół