• facebook
 • rss
 • Pielgrzym - wyprawa w krainę świętości

  xrt

  dodane 24.09.2013 15:15

  Mirosław Jabłoński potrafi wydobyć całe bogactwo możliwości kryjących się w sercach swoich uczniów.

  - To bardzo dobry pomysł dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy - zaczyna ks. Tomasz Zając, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy. - Zatelefonował do mnie i zapytał, czy młodzi przygotowani przez niego mogliby wystąpić przed parafianami - wyjaśnia genezę koncertu pt. "Pielgrzym", który odbył się 22 września w kościele na Zarzeczu.

  Mirosław Jabłoński napisał muzykę do sześciu wierszy ułożonych przez Jerzego Kurka. - Powstały one w bardzo szczególnych okolicznościach, kiedy umierał Jan Paweł II - mówi świdnicki poeta. - Piszę od dziecka, ale wtedy, w roku 2005 słowa płynęły wyjątkowo serdecznie. Siła emocji jakie mi towarzyszyły, emocji spotęgowanych przez ogólny klimat tamtych dni, nadal tym strofom niepowtarzalnego charakteru. Cieszę się, że muzyka pozwoliła to wszystko jeszcze bardziej wyrazić - dodaje.

  Młodzieżowe oratorium o znaczeniu i wielkości Jana Pawła II wykonują uczestnicy warsztatów wokalnych i instrumentalnych prowadzonych przez Mirosława Jabłońskiego w Młodzieżowym Ośrodku Kultury. - Bardzo cenię sobie współpracę z ks. proboszczem Tomaszem - mówi artysta. - Dla nas, twórców i wykonawców każda możliwość podzielenia się ze słuchaczami swoją pracą, pasją i możliwościami to wielkie wydarzenie. Myślę, że tym cenniejsze, że dziejące się przede wszystkim w sercach młodych i dzięki temu zbliżające ich do prawdy o Janie Pawle II, za chwilę świętym Kościoła Powszechnego - tłumaczy. 

  Kilkunastoosobowy zespół pod kierunkiem Mirosława Jabłońskiego chętnie wystąpi przed wiernymi nie tylko ze Świdnicy. Kontakt: MDK 74 851 33 30 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół