• facebook
 • rss
 • Siostra zasłużona i dostrzeżona przez władzę

  xrt

  dodane 08.10.2013 18:11

  To dobrze, że w czasach, gdy habit i sutanna media kojarzą tylko z przestępstwem i drwiną, samorządowcy doceniają dobro czynione przez Kościół.

  Niemalże rok temu radni Prawicy Rzeczypospolitej i rodzice przedszkola Sióstr Prezentek złożyli wniosek, by s. Bernadetta Żygadało, dyrektorka przedszkola została uhonorowana tytułem "Zasłużony dla Miasta Świdnicy". 6 października podczas uroczystej gali w Teatrze Miejskim, siostra odebrała z rąk prezydenta miasta, Wojciecha Murdzka, wnioskowany tytuł.

  Siostra Bernadetta, która pochodzi z podświdnickich Wir, od 16 lat kieruje przedszkolem.  W tym czasie placówka nabrała znaczenia i zyskała opinię wzorcowej. Sami wnioskodawcy zapewniają, że przedszkole ma "wysoki poziom wychowania, nauczania i opieki" a "wychowanie i kształtowanie młodego pokolenia w duchu wiary katolickiej jest wysoko cenione przez rodziców". 

  W uroczystości wzięły udział także przełożone siostry, w tym matka generalna, s. Olga Maślanka z Krakowa, gdzie mieści się Dom generalny Zgromadzenia Sióstr Prezentek. 

  W gronie wyróżnionych w tym roku tytułem "Załużony dla Miasta Świdnicy" znaleźli się także: M. Michalak – Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, założyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce”, a od 2008 r. Rzecznik Praw Dziecka; J. Szalkiewicz – radny od pierwszej kadencji Rady Miejskiej w Świdnicy; B. Dębska –współzałożycielka Uniwersytetu Trzeciego Wieku; D. Zoń – pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świdnicy. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół