• facebook
 • rss
 • Kochajcie Kościół - w jedności ze wspólnotą

  xrt

  dodane 12.10.2013 10:42

  Studenci przygotowujący się do kapłaństwa i teologowie świeccy biorą udział w inauguracji nowego roku formacji intelektualnej.

  Trwa inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy. Honorowym gościem uroczystości jest abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Hierarcha przewodniczy Mszy św. w której oprócz studentów, alumnów i profesorów WSD i Ośrodka Dydaktycznego Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, biorą udział m.in. parlamentarzyści oraz przedstawiciele świdnickich instytucji samorządowych. Podczas homilii abp. Kupny zwrócił uwagę, że prawdziwa troska o Kościół jest możliwe tylko wtedy, gdy się go kocha, gdy się w nim znajduje swoje miejsce. Natomiast naprawa Kościoła z zewnątrz, nawet przy całej dobrej woli, skazana jest na porażkę, gdyż łatwo doprowadza do antagonizowania wiernych z kapłanami, kapłanów z biskupem a tych z papieżem.

  Na zakończenie homilii kaznodzieja skierował do społeczności akademickiej słowa życzeń.

  Po zakończeniu Mszy św. goście, wykładowcy oraz studenci przejdą do seminaryjnej auli na akademię i wykład inaugurujący rok akademicki. 

  Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej, zostało powołane do istnienia na mocy dekretu bp. Ignacego Deca, biskupa świdnickiego, 8 maja 2004 roku, jest instytucją naukowo-wychowawczą, której zadaniem jest przygotowanie do kapłaństwa i duszpasterstwa alumnów pragnących poświęcić się służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie w diecezji świdnickiej.

  Od 2004 r. przy Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy działa także punkt dydaktyczny wrocławskiego PWT dla świeckich, umożliwiając im podjęcie zaocznych studiów magisterskich z teologii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół