• facebook
 • rss
 • Idą ku czci bł. Jana Pawła II z różańcem w ręku

  xrt

  dodane 21.10.2013 20:12

  Ulice Wałbrzycha będą ewangelizowane i "omadlane" - zgodnie z posłaniem, jakie przekazują światu papieże i orędzia objawień maryjnych.

  Wspomnienie bł. Jana Pawła II - w Wałbrzychu obchody szczególne   Wspomnienie bł. Jana Pawła II - w Wałbrzychu obchody szczególne ks. Roman Tomaszczuk /GN Po ulicznej procesji różańcowej w Świdnicy (20 października) przyszedł czas na Wałbrzych. Ks. Krzysztof Moszumański razem z propagatorami Krucjaty Różańcowej organizuje pielgrzymkę. To wydarzenie bez precedensu – pierwsza piesza pielgrzymka wałbrzyska w liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Odbędzie się ona 22 października. – Głównym celem pielgrzymki jest uświadomienie ludowi tej ziemi, że Krucjata Różańcowa o Polskę "semper fidelem" jest duchowym testamentem nie tylko wielkich prymasów, sług Bożych kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego, ale także papieża Polaka – mówią organizatorzy. – Niech zatem ta okolicznościowa refleksja stanie się zachętą i uzasadnieniem do jak najliczniejszego udziału w tym ważnym wydarzeniu Roku Wiary w naszym mieście. 

  Pielgrzymka, która zakończy się Mszą św. o 18.00 ku czci bł. Jana Pawła II w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, wyruszy natomiast z kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego po Koronce do Miłosierdzia Bożego o 16.00.

  Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP od 22 września cieszy się posiadaniem relikwii bł. Jana Pawła II. W tej parafii znajduje się siedziba Instytutu Jana Pawła II, którego celem jest upowszechnianie nauki papieża. Tutaj też każdego 22. dnia miesiąca odprawiana jest Msza św. ku czci papieża Polaka. – Dlatego wydawało się nam oczywiste, gdzie trzeba rozpocząć nasze pielgrzymowanie – mówią organizatorzy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół