• facebook
 • rss
 • Dla chłopaków i dla dziewczyn

  xrt

  dodane 26.10.2013 14:44

  W duszpasterstwo powołaniowe włączają się siostry Misjonarki Krwi Chrystusa.

  Papież Franciszek w Niedzielę Dobrego Pasterza br. na placu św. Piotra zwrócił się do wiernych, a szczególnie do młodzieży tymi słowami: "Młodość potrzebuje stawiania na wzniosłe ideały. Zapytaj Jezusa, czego chce od Ciebie i bądź odważnym! Przed każdym powołaniem i za każdym powołaniem do kapłaństwa lub życia konsekrowanego stoi zawsze czyjaś mocna i intensywna modlitwa: babci, dziadka, matki, ojca, wspólnoty... Dlatego Jezus powiedział: "Proście Pana żniwa - to znaczy Boga Ojca – żeby wyprawił robotników na swoje żniwo" (Mt 9, 38).

  "Powołania rodzą się w modlitwie i z modlitwy. I dopiero w modlitwie mogą trwać i przynosić owoce. Niech Maryja pomoże nam coraz lepiej poznawać głos Jezusa i iść za Nim, aby podążać drogą życia!" - napisali ks. Tadeusz Chlipała, rektor świdnickiego seminarium i ks. Krzysztof Iwaniszyn, diecezjalny duszpasterz powołań w liście-zaproszeniu skierowanym do licealistów i studentów, którzy chcieliby w zaciszu seminarium głębiej wejść w tajemnicę swego życia. 

  Duszpasterstwo powołań oraz Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej każdego roku stwarzają możliwość młodym, aby przez modlitwę, katechezę, rozmowę, świadectwo, pomóc im w rozeznawaniu powołania. - Stąd i w tym roku serdecznie zapraszamy młodzież męską do wzięcia udziału w dniu skupienia. Zaproszenie to kierujemy do młodzieży szkół licealnych i studentów oraz do lektorów i ceremoniarzy, animatorów i uczestników różnych grup parafialnych w tym samym wieku - zachęca ks. Iwaniszyn.

  Pierwszy Dzień Skupienia odbędzie się w budynku WSD w Świdnicy 9 i 10 listopada (rozpoczęcie w sobotę o 9.00, zakończenie w niedzielę o 13.00).

  - Gwarantujemy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby kandydaci przywieźli ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 20 zł. Zapisy do 5 listopada na furcie seminaryjnej (nr tel. 74 85 64 900) - dodają organizatorzy.

  - W podobnym stylu pragniemy zorganizować dzień skupienia dla młodzieży żeńskiej w tym samym przedziale wiekowym. Ma on pomóc w odkrywaniu powołania zakonnego i rozeznawaniu charyzmatu oraz zgromadzenia - dodaje diecezjalny duszpasterz ds. powołań i podaje szczegóły. - Tym razem zapraszamy do Wilkanowa, do Domu Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa w dniach 16-17 listopada (rozpoczęcie w sobotę o 10.00, zakończenie w niedzielę o 13.00). Również gwarantujemy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby kandydatki przywiozły ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 20 zł. Zapisy do 10 listopada, również na furcie seminaryjnej (tel. 74 85 64 900)

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół