• facebook
 • rss
 • Promocja z rodziną w tle - tylko tyle

  xrt

  dodane 30.10.2013 14:10

  Nie ma wątpliwości, że Gmina Wiejska Dzierżoniów zasłużyła sobie na wyróżnienie - nie tylko z perspektywy pałacu z Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie.

  Uczestnicy spotkania z parą prezydencką nie mieli wątpliwości, że dla małej społeczności wsi Mościsko jest to wydarzenie historyczne. 29 października Gmina Dzierżoniów gościła Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z małżonką.

  Spotkanie odbyło się na terenie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Mościsku. Wizyta Pary Prezydenckiej związana była z udziałem w prezydenckim konkursie "Dobry Klimat dla Rodziny", którego gmina Dzierżoniów została laureatem w kategorii "Inicjatywy międzypokoleniowe".

  Zanim para prezydencka pojawiła się w sali Centrum Biblioteczno-Kulturalnego, dla mediów bohaterem spotkania był Jacek Protasiewicz – nowy przewodniczący dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej. Niejasności związane z niedawnymi wyborami na przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku rozpalały dziennikarzy mediów ogólnopolskich. Jacek Protasiewicz pytany o wątpliwości zgłaszane przez stronników wielkiego przegranego, Grzegorza Schetyny, wyjaśniał, że zarzuty są nietrafione, a zarząd partii wyjaśni ostatecznie wszelkie wątpliwości co do ważności głosowania. 

  Z chwilą przybycia Pary Prezydenckiej liczyła się już jednak tylko Gmina Dzierżoniów i praca, która jest w niej wykonywana na co dzień, a nie tylko z racji konkursu. Zapewniał o tym wielokrotnie Marek Chmielewski, wójt gminy, gdy w krótkiej prezentacji pokazywał największe osiągnięcia lokalnych działaczy społecznych, sportowych i kulturalnych. Prezentacji przysłuchiwali się nie tylko goście z Warszawy, ale także europarlamentarzyści i parlamentarzyści z regionu, władze województwa, samorządowcy, radni sejmiku Województwa Dolnośląskiego, radni gminy Dzierżoniów i sołtysi. 

  Gdy głos zabrał Prezydent RP, pytał: – Skąd to się to wzięło? i odpowiadał: – To ludzie są kapitałem o tak wielkim potencjale. Chwalił samorządowców i stawiał za wzór Gminę Dzierżoniów. – To warto promować i pokazywać innym – podkreślał, zastrzegając, że nie ma wątpliwości co do tego, że nagroda dla gminy to nie przypadek, ale owoc działań w dziesiątkach różnych inicjatyw. – Życzę, żeby to wasze lepienie polskich pierogów było nadal sklejaniem polskiej rzeczywistości. Takiej, jaka ona jest – nawiązywał do pierwszych inicjatyw działań międzypokoleniowych: właśnie wspólnego lepienia pierogów. 

  Wizyta w Mościsku była okazją do zachęcenia innych samorządów do udziału w drugiej Edycji Konkursu "Dobry Klimat dla Rodziny". W tym roku obowiązują trzy kategorie konkursowe: Dobre rodzicielstwo; Czas wolny dzieci i młodzieży czas rozwoju; Rodziny wielodzietne wartością dla wspólnoty lokalnej.

  Podczas wizyty pary prezydenckiej przed zebranymi gośćmi wystąpili: muzykująca dziewięcioosobowa rodzina Państwa Wszołów z Uciechowa oraz Zespołu Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana" z Piławy Dolnej. Para prezydencka zwiedziła także nowy obiekt Centrum Biblioteczno-Kulturalnego oraz spotkała się z uczestnikami działań międzypokoleniowych realizowanych na terenie gminy Dzierżoniów.

  Na zakończenie i dla upamiętnienia 29 października posadzono "Dąb Pokoleń" ofiarowany przez Jana Dzięcielskiego, nadleśniczego nadleśnictwa Świdnica a wkopywany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego i rodzinę państwa Zielińskich z Mościska.

  Po zakończeniu spotkania w gminie Dzierżoniów para prezydencka udała się do Dzierżoniowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół