• facebook
 • rss
 • Radość z życia wiecznego wśród dzieci

  Mirosław Jarosz

  dodane 09.11.2013 18:12

  Kilkaset dzieci z całej diecezji świdnickiej wzięło udział 8 listopada w Ząbkowicach Śląskich w kolejnej "Plejadzie świętych".

  Jak przekonują organizatorzy, nie chodzi o to, by zabraniać dzieciom i młodzieży zabaw w pogańskie Halloween, lecz pokazać im, że chrześcijańskie święta należy świętować po chrześcijańsku. – Tu chodzi przede wszystkim o zaakcentowanie naszej tradycji, która związana jest z czcią dla świętych 1 listopada – podkreśla bp Ignacy Dec. – Ta plejada świętych Kościoła jest tak wielka, że warto ja promować, by ci młodzi ludzie chcieli tych świętych naśladować. Żeby w ich życiu zaistniała moda na świętość. Zamiast straszyć podczas Halloween, można budować coś dobrego i pozytywnego, co pomaga człowiekowi być lepszym.


  Ks. Krzysztof Ziobrowski, proboszcz parafii w Zwróconej koło Ząbkowic Ślaskich, inicjator wydarzenia, mówi, że widząc to, co dzieje się wokół Halloween, musiał coś zrobić. – Byłem bardzo zaniepokojony tym, że dogmat o świętych obcowaniu i zmarli są poniewierani oraz obśmiewani przez cudaczne przebrania kościotrupów i zakrwawionych straszydeł z siekierami w głowach – tłumaczy kapłan.

  Ks. Ziobrowski najpierw zorganizował konkurs na przebieranie się za świętych w swojej parafii, później w powiecie ząbkowickim. Dziś „Plejada świętych” obejmuje zasięgiem całą diecezję. 8 listopada, podczas finału, w Ząbkowickim Ośrodku Kultury pojawiło się kilkaset osób z różnych miast. Honorowymi gośćmi spotkania byli bp Ignacy Dec oraz Marek Michalak, rzecznik praw dziecka RP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół