• facebook
 • rss
 • Chwała bohaterom w Święto Niepodległości

  xrt

  dodane 11.11.2013 20:14

  Biskupie miasto, podobnie jak inne miejscowości diecezji, przygotowało ciekawy program obchodów 95. rocznicy odzyskania niepodległości.

  W Świdnicy uroczystości związane z 95. rocznicą odzyskania niepodległości miały podwójny program. Z jednej strony zorganizowano kilka imprez towarzyszących, m.in. VI Bieg Niepodległości czy Patriotyczne Śpiewanki pod hasłem "Zaśpiewajmy za cały nasz kraj wspaniały". Z drugiej strony obecność pocztów sztandarowych, oficjeli i duchowieństwa w oficjalnych punktach uroczystości: Apelu Poległych w Miejscu Pamięci, manifestacji patriotycznej pod Pomnikiem Zwycięstwa i Mszy św. w katedrze.

  W Świebodzicach: obchody rozpoczęto od Mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja, po niej organizacje i przedstawiciele związków kombatanckich, a także władze miasta złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego. Był także Bieg Niepodległości (po raz drugi) oraz nowość: marsz nordic walking. A dla miłośników kręgli władze przygotowały rodzinne kulanie. Od 16.00 do 18.00 można było bezpłatnie spędzić czas na kręgielni. 

  W Pszennie: W  95. rocznicę odzyskania niepodległości wójt gminy Świdnica odznaczyła tytułem Zasłużony dla Gminy Świdnica 3 mieszkańców gminy (Eligiusza Janasika, Piotra Kulaka, Piotra Michalskiego). Wręczenie odznaczeń odbyło się podczas uroczystej akademii.

  W Kłodzku: Msza św. w kościele franciszkanów i apel pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego były głównymi punktami niepodległościowej rocznicy. 

  W Dzierżoniowie: Władze zaprosiły mieszkańców do spotkania zarówno pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny, gdzie przedstawiciele środowisk kombatanckich, władz samorządowych, organizacji i placówek oświatowych złożyli kwiaty, jak również do modlitwy w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Jerzego. O oprawę muzyczną uroczystości zadbali muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej. Po uroczystościach w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury miało miejsce spotkanie władz miasta z kombatantami.

  W Bystrzycy Kłodzkiej w ramach tegorocznych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości Ludowe Zespoły Śpiewacze: Waliszowianie, Tarnawiczanki, Cyraneczki, Jagoda i Wilczanie reprezentowały gminę podczas XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół