• facebook
 • rss
 • Kiedy znów zagrają? - wszystko zależy od publiczności

  xrt

  dodane 30.11.2013 08:43

  "Nasza klasa trzecia be" - adaptacja przygód słynnego Mikołajka prawdopodobnie będzie hitem sezonu.

  Gość Świdnicki objął swoim patronatem najnowszą produkcję Świdnickiego Ośrodka Kultury, pt. "Nasza klasa trzecia be" w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego, nie dziwi więc, że tylko u nas można zobaczyć zdjęcia z ostatnich prób przed premierą, która wydarzy się 1 grudnia o 17.00 w sali teatralnej ŚOK. – Z jednej strony to powód do radości, a z drugiej bolejemy bardzo, że bilety na wszystkie spektakle są już wyprzedane – ogłasza Halina Szymańska, producentka przedstawienia zrealizowanego przez tzw. grupę dorosłych z projektu edukacji teatralnej "Alchemia teatralna". – Takiej sytuacji jeszcze nie mieliśmy, żeby na dwa dni przed premierą sprzedano bilety na kolejne terminy... w sumie rozeszło się 1260 biletów plus 320 widzów premiery, która zwyczajowo jest przedstawieniem za zaproszeniami – wyjaśnia.

  Można się spodziewać, że przedstawienie o Mikołajku będzie jeszcze grane. – Tak było do tej pory – dodaje Halina Szymańska. – Każdy z naszych tytułów graliśmy co najmniej sześc razy, a czasami nawet osiem czy dziewięć – wspomina poprzednie realizacje: "Sztuka, ach sztuka", "Romanse i papierosy", "Fioletowa krowa" czy "Królik Królik".

  Grupę dorosłych tworzą amatorzy aktorstwa, którzy od sześciu lat cieszą się zarówno poznawaniem teatru "od kuchni", jak i zabawą w teatr. Jednak to nie wszystko, zespół jest bardzo zżyty o czym świadczy fakt, że nieliczne zmiany w jego składzie wymuszone są wyłącznie sytuacjami losowymi, a przecież przygotowanie spektakli pochłania bardzo dużo czasu. – Prawie wszyscy jesteśmy czynni zawodowo, na pewno wszyscy angażujemy się w różne projekty kulturalne, społeczne i inne, wielu ma rodziny, a mimo to znajdujemy jeszcze czas i siłę, by kreować teatralne światy i bawić naszych widzów. To piękna przygoda i szczególna więź, jaką między sobą zbudowaliśmy, zresztą właściwie od pierwszych prób – charakteryzuje Halina Szymańska.

  Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Alicja Żywicka, Marta Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Kamil Gąszowski, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

  Reżyseria i adaptacja tekstu: Juliusz Chrząstowski; ruch sceniczny: Tomasz Dajewski; scenografia: Robert Kukla.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół