• facebook
 • rss
 • Zrozumieć współmałżonka, można a nawet trzeba

  xrt

  dodane 02.12.2013 10:31

  Liderzy krajowi Ruchu "Spotkania Małżeńskie" poprowadzili rekolekcje dla małżeństw zorganizowane przez świdnicki ośrodek ruchu.

  Weekend pogłębiający, pierwszy zorganizowany przez Świnicki Ośrodek Ruchu "Spotkania Małżeńskie", odbył się od 29 listopada do 1 grudnia. Adresatem rekolekcji byli małżonkowie, którzy przeżyli już tzw. rekolekcje podstawowe. – Tym razem nie ma więc zaskoczenia z powodu metody pracy na naszych rekolekcjach – mówi Anetta Kasprzak-Radecka, która ze swoim mężem Jarosławem, odpowiadała za stronę organizacyjną weekendu. Odbył się on w domu rekolekcyjnym księży pallotynów w Ząbkowicach Śląskich. – Przyjechało osiem par, m.in. z Łodzi, Poznania czy ze Strzelina, ale także z regionu – dodaje.

  Tematem weekendu były temperamenty. Irena i Jerzy Grzybowscy, współzałożyciele ruchu tak wyjaśniają wagę tematu: "Kiedyś przyciągały nas do siebie gorące uczucia, zbieżność upodobań, zainteresowań, aktywności, podobny sposób widzenia świata. Czasem przyciągające były bardziej różnice tych zainteresowań i upodobań, niż podobieństwa. Odczuwaliśmy potrzebę dopełnienia innością, konieczność uzupełnienia własnego świata emocjonalnego, szybkości reagowania w różnych sytuacjach, sposobu myślenia. Niejednokrotnie odmienność ta stawała się powodem konfliktów. Wszystko to wynikanie tylko z różnic płci, ale także z odmienności temperamentów i rozwijanej na ich gruncie osobowości".

  Prowadzącymi weekend były trzy małżeństwa i kapłan: Reneta i Jarosław Dorociakowie z Kudowy-Zdroju, Anetta i Jarosław Radeccy ze Świdnicy oraz Waldemar i Dorota Bednarscy z Poznania, którzy pełnią aktualnie także funkcję liderów krajowych ruchu.

  Spotkania Małżeńskie (popularnie zwane Dialogami Małżeńskimi) są ruchem rekolekcyjnym mającym na celu pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym zrozumieniu się męża i żony oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru ich związku. Dokonuje się to poprzez proponowanie małżeństwom takiej formy dialogu, która z jednej strony pozwoli mężowi i żonie głębiej poznać się nawzajem, z drugiej zaś – w przypadku nieporozumień – pomoże rozwiązywać konflikty między małżonkami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół