• facebook
 • rss
 • Filmy i zabawa - sposób na niebanalne Andrzejki

  Mirosław Jarosz

  dodane 03.12.2013 11:20

  6 duszpasterstw młodzieży z terenu diecezji świdnickiej spotkało się w Kłodzku na Festiwalu "daleko DALEJ...". Na wydarzenie to złożyły się projekcje filmów nakręconych przez młodzież z duszpasterstw i wspólna zabawa.

  30 listopada w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku odbył się  pierwszy festiwal "daleko DALEJ...". To wspólna inicjatywa kilku duszpasterstw młodzieżowych i kapłanów ich prowadzących. W sumie w festiwalu uczestniczyło 150 osób z 6 duszpasterstw: Tratwa z Kłodzka (pełniące rolę gospodarzy), GPS z Międzylesia, KDW z Kudowy-Zdroju, Oaza z Lądka-Zdroju, oraz Eirene i Przystań z Dzierżoniowa. Młodzież przyjechała wraz ze swymi kapłanami: ks. Arkadiuszem Raczyńskim, ks. Wojciechem Iwanickim, ks. Pawłem Antosiakiem, ks. Robertem Krupą, ks. Tomaszem Krupnikiem i ks. Rafałem Masztalerzem.

  Festiwal ma być chrześcijańską alternatywą dla ostatnich przed adwentem, zabaw Andrzejkowych tradycyjnie związanych z wróżbami i magią. Zaczęto więc od Eucharystii w kościele Podwyższenia Krzyża świętego. Była także wspólna zabawa, ale i coś więcej. Podczas festiwalu wyświetlono 7 kilkuminutowych filmów, które przygotowała młodzież. Tematem było hasło tegorocznego obozu „Jesus Camp” - „Heart to heart” (serce przy sercu).  Samo hasło festiwalu  „Daleko, dalej…” to parafraza papieskiego zawołania  „Wypłyń na głębię”. - Chodzi również o to by młodzież chciała mierzyć daleko, patrzeć głębiej. Nie poprzestawać na tym co im dano, ale by szła dalej - tłumaczą kapłani.

  Te wartości miały też odzwierciedlać filmy przygotowane na festiwal. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę: zgodność tematu filmu z tematyką konkursową, wartość artystyczna i techniczną, oryginalność podejścia do tematu, pomysłowość i kreatywność. Poziom artystyczny był wysoki i wyrównany. Zdecydowano więc przyznać 2 pierwsze miejsca dla duszpasterstw Tratwa i KDW. Nagrodą jest darmowy wyjazd dla 6 osób na przyszłoroczny Festiwal Młodych w Medjugorie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół