• facebook
 • rss
 • Królewski orszak prawdy, dobra i piękna

  xrt

  dodane 06.12.2013 13:53

  Już 160 miast zgłosiło swój udział w rozśpiewanym, radosnym i pełnym nadziei chwaleniu Bożego Narodzenia.

  Cel Orszaku Trzech Króli jest jasny i w każdym mieście ten sam: realizacja bardzo szeroko rozumianych tradycyjnych polskich jasełek w postaci interaktywnego teatru ulicznego. Do zabawy zapraszamy wszystkie pokolenia. Stwarzamy niepowtarzalna okazję uczestnictwa w radosnym pochodzie śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy.  Zapraszamy także osoby niebędące katolikami, gdyż takimi byli właśnie trzej królowie.

  Temat orszaku: „Prawda, Dobro i Piękno” w tym roku świdniccy organizatorzy orszaku (Fundacja Małżeństwo Rodzina) zapowiadają: - Podobnie jak w innych miastach (w ubiegłym roku było ich prawie sto) szykujemy przedstawienie z udziałem setek aktorów przebranych za różne postacie. Głównym punktem jest dotarcie orszaków do stajenki na świdnickim Rynku – mówi Sławomir Kaptur, wiceprezes fudnacji. – Po drodze rozgrywają się różne scenki kuszenia uczestników przez diabły. Ponadto przebieramy dzieci w rycerzy i dwórki. Ojców zaś zapraszamy do przybrania tuniki czternastowiecznego rycerza z repliką ówczesnego miecza (rekwizyty do odebrania w szkołach i w sklepie „Biały Dom”) – zachęca.

  W rym roku uszytych zostanie ponad 500 peleryn dla dzieci, zrobionych 300 mieczy i tarcz z piastowskim orłem dla chłopców, ponad 150 kostiumów dla Honorowej Straży Orszakowej. – Wszystkich uczestników przewidujemy około 3 tysiące – przy sprzyjającej pogodzie – dodaje Sławomir Kaptur.

  W tym roku zmieniona zostanie trasa orszaku, dlatego dramatyczna walka Dobra ze Złem rozegra się na ul. 1 Maja. – W dymie, ogniu i huku Archanioł pokona szalejące wśród ludzi Zło. Scena prawie filmowa, do której znów włączymy uczestników pochodu. Na zakończenie, dla najwytrwalszych przewidujemy poczęstunek tradycyjnymi jasełkowymi szczodrakami, których już mamy ponad półtora tysiąca – mówi Sławomir Kaptur.

  Uwaga! – dwa wielbłądy na czas orszaku mogą trafić do Świdnicy – Jeżeli uda nam się wygrać plebiscyt ogłoszony przez ogólnopolskich organizatorów Orszaku Trzech Króli: głosować można na www.orszak.org – głosuj na wielbłąda – zaprasza do zabawy.

  Termin: 6 stycznia 2014 r. , 12.30 – 14.00; trasa: Plac Jana Pawła II, Długa, Wrocławska, 1 Maja, Plac św. Małgorzaty, Franciszkańska, Rynek

   
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół