• facebook
 • rss
 • 50 lat wiernej służby Pani Jazłowieckiej

  xrt

  dodane 09.12.2013 13:53

  S. Petronela i s. Benedetta - wielka radość dla wałbrzyskich niepokalanek.

  Pięćdziesiąt lat po pierwszych ślubach zakonnych, s. Petronela od Pani Jazłowieckiej (w świecie Emilia Romach), urodzona w 1930 r w Nowosiółce k/Jazłowca, obchodziła w wałbrzyskim klasztorze Złoty Jubileusz Ślubów Zakonnych. Siostra w 1958 przyjechała z rodzicami i rodzeństwem do Polski. Trzy lata później wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek. Pierwsze  śluby  złożyła w 1963 r.. Pracowała w klasztorach niepokalańskich w Szymanowie, Warszawie, Łomiankach - Burakowie, Szczecinku, Nowym Sączu. Od roku 2000 przebywa w Wałbrzychu.

  Jednak dla wałbrzyskich niepokalanek, obchody patronalnego świeta zaczęły się dzień wcześniej, 7 grudnia. – Absolwentka naszego liceum (matura w roku 2001), s. Benedetta (w świecie Alicja Krzyżak) złożyła profesję wieczystą - relacjonuje s. Anna Jarzabek, dyrektorka Prywatnego Gimnazjum i Liceum Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu-Sobięcinie. – Siostra jest we wspólnocie domu generalnego w Szymanowie, ale ochodzi z Jeleniej Góry - dodaje.

  Uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks. infułat Józef Strugarek. W koncelebrze wzięło  udział kilku kapłanów m.in. ks. Stanisław Bakes, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze. Siostra złożyła śluby wieczyste na ręce matki Wawrzyny Chwedoruk, przełożonej generalnej Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek. – Matka przyjechała do Wałbrzycha wraz z Radą Generalna Zgromadzenia - mówi s. Anna. – W uroczystości uczestniczyli rodzice siostry profeski, jej rodzina oraz znajomi i  siostry niepokalanki – wylicza.

  Śluby zakonne w zgromadzeniu niepokalanek są składane w albo 9 lipca w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Jazłowieckiej (rocznica koronacji cudownego posągu) lub w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół