• facebook
 • rss
 • Konsekrowane z białym chlebem w dłoni

  xrt

  dodane 21.12.2013 16:52

  To już dobrze zadomowiona tradycja, że w bliskości Bożego Narodzenia siostry zakonne, dziewice i wdowy konsekrowane spotykają się w świątecznym klimacie ze sobą, ks. Markiem Korgulem i świdnickimi biskupami.

  W ramach adwentowego dnia skupienia, osoby konsekrowane (siostry zakonne, dziewice i wdowa) spotkały się z bp. Adamem Bałabuchem i bp. Ignacym Decem. Głównym punktem skupienia była Eucharystia, której przewodniczył bp Adam. Na zakończenie modlitwy, która tradycyjnie dla tego rodzaju zgromadzenia, odbyła się w kościele pw. Świętego Krzyża w Świdnicy, biskup złożył zebranym życzenia. 

  O oprawę muzyczną liturgii zadbały siostry obliczanki, zgromadzenie bezhabitowe. 

  Po Mszy św. konsekrowane przeszły do auli kurialnej, gdzie wysłuchały konferencji i przyjęły życzenia od bp. Ignacego. Ten nigdy nie ukrywa, że darzy siostry zakonne wielkim szacunkiem, którego nauczył się najpierw w domu rodzinnym a potem, gdy współpracował z siostrami na różnych etapach swojego kapłańskiego życia. – Nade wszystko jednak cieszę się z tego, że dwie moje rodzone siostry oddały swoje życie wybierając drogę powołania zakonnego w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Maryi – zaznacza. 

  Z ramienia diecezji troskę duszpasterską nad siostrami z 24 zgromadzeń zakonnych posługujących na terenie diecezji w 57 domach zakonnych oraz nad konsekrowanymi dziewicami i wdową pełni w ramach Referatu ds. życia konsekrowanego, ks. Marek Korgul, którego wspiera referentka s. Maksymiliana Jakubaszek, jadwiżanka. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół