• facebook
 • rss
 • Jury podjęło decyzję o nagrodach i wyróżnieniach

  xrt

  dodane 11.01.2014 08:18

  Pięć prezentacji, każda kolejna wyróżniająca się spośród innych. Każda wyjątkowa w swym rodzaju.

  – To było bardzo dobre zamknięcie – oceniają jurorzy XXII Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych. 10 stycznia, w czwartym dniu prezentacji konkursowych, na deskach sali teatralnej ŚOK wystąpili: przedszkolaki z PM nr 14 w Świdnicy, przedszkolaki z Przedszkola Zgromadzenia Panien Prezentek w Świdnicy, uczniowie SP nr 105 w Świdnicy, uczniowie Gimnazjum w Lutomi Dolnej oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie.

  Po ostatniej prezentacji obradowało jury w składzie: Kazimiera Momot (przewodnicząca), Małgorzata Braniecka, Tadeusz Szarwaryn i ks. Roman Tomaszczuk. – Wstępne typy do wyróżnień i nagród mieliśmy każdego dnia – zdradza sposób pracy Kazimiera Momot. – Niemożliwe bowiem byłoby ocenienie po czterech dniach konkursowych trzydziestu jasełkowych spektakli bez wstępnych opinii. W zasadzie jesteśmy zgodni co do oceny tego konkursu. Był on na dobrym poziomie, cieszą szczególnie te placówki, które poczyniły postępy, bo ich prezentacje są na wyższym niż dotychczas poziomie. Zalecamy naszym uczestnikom, by chcieli oglądać inne przedstawienia, nie tylko swoje własne, to pomaga zorientować się w możliwościach sceny, w środkach wyrazu – mówi.

  Jury w takim składzie jak w tym roku obraduje już od wielu lat, ma zatem bogate doświadczenie i potrafi docenić także artystyczny rozwój placówek i chęć poszukiwania nowych dróg wyrazu prawdy o Bożym Narodzeniu. 

  Jak zwykle jury zdecydowało o przyznaniu nagród (dziewięciu, finansowych) oraz wyróżnień (kilkunastu) dla zespołów kolędniczych. Poza tym zostali nagrodzeni aktorzy za kreacje swoich postaci jasełkowych. Od lat swoją nagrodę przyznaje także Biskup Świdnicki, nasza redakcja oraz Kazimiera Momot, przewodnicząca komisji oceniającej.

  Ogłoszenie wyników odbędzie się 14 stycznia o 17.00 podczas uroczystej gali, na którą zaproszeni są wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zwyczajem przeglądu jest także występ jednego z nagrodzonych przedstawień.  W tym roku zarówno uczestnikom jak i widzom gali jury szykuje niespodziankę. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół