Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Świdniczanie decydują o milionach

Budżet Obywatelski - już podnoszą się głosy: czy tak zostanie? czy to tylko w roku wyborczym? Czas pokaże teraz jednak warto skorzystać z okazji.

Od 10 do 12 stycznia trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego, który w Świdnicy opiewa na rekordową sumę 3,5 mln zł.

Władze miasta podają, że do tej pory w głosowaniu wzięło udział 2,6 tys. mieszkańców. Ci wybierają z dwóch list: zadań dzielnicowych (do wydania 600 tys.) i inwestycji ogólnomiejskich (do wydania 2,9 mln). Lista ogólnomiejska ma aż 132 pozycje, listy dzielnicowe zazwyczaj najwyżej kilkanaście.

Po dwóch dniach głosowania największą liczbę głosów z listy ogólnomiejskiej zdobył plan budowy hospicjum razem z diecezjalną Caritas (421 głosów), druga pozycja w rankingu popularności inwestycji to budowa schroniska dla zwierząt (372 głosy), trzecia to także hospicjum stacjonarne, ale pod zarządem Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum" (367 głosów). 316 głosów zdobyła natomiast idea budowy Domu Pomocy Społecznej (Dom Seniora). 

Głosowanie trwa jeszcze w niedzielę 12 stycznia. Idąc do lokalu wyborczego właściwego dla danej dzielnicy trzeba mieć ze sobą dokument stwierdzający ukończony 16 rok życia i przynajmniej tymczasowy meldunek na terenie dzielnicy.

W lokalach panuje bardzo przyjazna atmosfera, można posłużyć się listami zgłoszonych inwestycji, w komisjach znajdują się także osoby udzielające informacji. Każdy może zaznaczyć trzy pozycje, zarówno na liście dzielnicowej jak i ogólnomiejskiej. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy