• facebook
 • rss
 • Zagrali dla hospicjum i to z jakim efektem!

  xrt

  dodane 12.01.2014 10:06

  "Alchemia Teatralna" to nie tylko kultura dla młodzieży, dorosłych i dzieci, to także dobroczynność.

  11 stycznia siedemnaścioro aktorów grupy dorosłych działających w ramach "Alchemii Teatralnej", programu edukacji teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, po raz piąty zaprezentowało najnowszy spektakl pt. "Nasza klasa III be" w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego. – Historia szkolnych przygód Mikołajka interesuje także dzieci, co jest dla nas bardzo ważne, taki był zamysł tego przedsięwzięcia – komentuje Halina Szymańska, koordynatorka projektu.

  Tym razem przedstawienie zostało dedykowane Towarzystwu Przyjaciół Chorych "Hospicjum", które prowadzi hospicjum domowe. Całkowity dochód z biletów został przekazany na rzecz hospicjum. Dodatkowo widzowie wsparli towarzystwo datkami w wysokości 1300 zł. 

  – W ubiegłym roku graliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale gdy ze strony ks. Romana padła propozycja, żebyśmy zagrali dla hospicjum domowego, zgodziliśmy się z tym pomysłem bardzo chętnie – zaznacza Halina Szymańska. – Faktycznie wspieranie konkretnej lokalnej inicjatywy to jeszcze efektywniejsza pomoc.

  Spektakl jest piątym tytułem zrealizowanym przez grupę amatorów, którzy zawodowo zaangażowani są w zupełnie inne dziedziny życia. Z tej okazji Elżbieta Dudziak podarowała aktorom rocznicowy tort. W związku z popularnością spektaklu wszystko wskazuje na to, że przedstawienie zostanie zagrane jeszcze raz. Prawdopodobnie w lutym. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół