• facebook
 • rss
 • Kolędnicy dla Konga odwiedzili Pieszyce

  Mirosław Jarosz

  dodane 14.01.2014 23:51

  Dzięki zaangażowaniu naszych dzieci w akcję Kolędników Misyjnych będzie można zrealizować kilka projektów poprawiających trudną sytuację tysięcy dzieci w Afryce.

  ​Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, które odbyło się 11 stycznia, było podsumowaniem tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych. Referat Misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej od pięciu lat organizuje takie spotkania dla wszystkich dzieci biorących udział w misyjnym kolędowaniu, by wspólnie modlić się i świętować. Tym razem spotkanie odbyło się w domu zakonnym Sióstr Salezjanek na terenie parafii św. Antoniego w Pieszycach. Mali misjonarze w barwnych strojach kolędniczych prezentowali scenki lub śpiewali kolędy oraz brali udział w konkursie na najpiękniejszą skarbonkę kolędniczą. Przy jej ocenie jury brało pod uwagę pomysłowość i oryginalność wykonania. Pierwsze miejsce zajęła skarbonka ogniska Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci z parafii św. Anny w Ząbkowicach Śląskich.

  Mszy św. sprawowanej w intencji wszystkich grup kolędniczych naszej diecezji oraz ich opiekunów i rodziców przewodniczył kanclerz kurii, ks. Stanisława Chomiak. Podczas homilii podzielił się z dziećmi wspomnieniami z podróży odbytej kilka lat temu do Brazylii. Odwiedził wtedy swojego kolegę, ks. Janusza pracującego jako misjonarz w diecezji San Salwador. Opowiedział o pełnej różnych przeszkód, wspólnej wyprawie do odległej misji oraz o Indianach nieumiejących czytać i pisać, którzy jednak mają silną wiarę i cierpliwość, jakiej nam często brakuje.

  Ks. Chomiak dziękował w imieniu misjonarzy wszystkim dzieciom za trud ich  kolędowania i zebrane ofiary, które zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych. Przekonywał, że to, co robią kolędnicy, chodząc od domu do domu i głosząc narodzenie Pana, jest autentyczną działalnością misyjną. Zachęcał również do modlitwy w intencji misjonarzy, która jest nie mniej ważna niż zbierane pieniądze.

  Po Eucharystii grupa dzieci z miejscowego oratorium salezjańskiego pod kierunkiem s. Magdaleny, salezjanki z Pieszyc, przygotowała niespodziankę w postaci przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Droga wiary”. Odbyło się także spotkanie z młodymi misjonarkami: Paulą, Kają i Manuelą z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego z Wrocławia. Dziewczęta przybliżyły zebranym sytuację dzieci żyjących w Boliwii i Ghanie.

  Dochód z tegorocznej akcji Kolędników Misyjnych zostanie przeznaczony na projekty realizowane w Republice Konga i Demokratycznej Republice Konga, gdzie Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci dofinansowuje działalność kilkudziesięciu ośrodków pomocy, domów dla dzieci ulicy, przedszkoli i szkół, a także programy ochrony życia dla dzieci ubogich, odrzuconych, osieroconych i okaleczonych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół