• facebook
 • rss
 • Solidarność przez pamięć o przeszłości

  xrt

  dodane 01.02.2014 19:35

  Iwanofrankowsk jest miastem partnerskim Świdnicy, to jeszcze jeden powód, żeby pamiętać przed Bogiem o kijowskim Majdanie.

  Eskalacja konfliktu, brak dialogu, niebezpieczeństwo sankcji i stanu wyjątkowego – ale przede wszystkim przekonanie, że modlitwa jest skuteczna, spowodowały ogłoszenie małego Jerycha Różańcowego w intencji Ukrainy. Odbyło się ono 30 stycznia w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy. Modlitwę rozpoczął w Godzinie Miłosierdzia o. Dominik Partyka, podjęli ją członkowie wspólnot i ruchów kolejnych świdnickich parafii, a zakończył bp Adam Bałabuch przewodnicząc Mszy św. w intencji pokoju, prawdy i wolności dla narodu Ukraińskiego.

  Hierarcha w swoim słowie do kilkudziesięciu osób przekonywał, że Polacy dobrze rozumieją Ukraińców. – W historii nie raz musieli wychodzić na ulice, walczyć na barykadach, domagając się poszanowania swoich praw i godności – mówił. Odwołując się do słów bł. Jana Pawła II apelował o solidarność, która inspiruje modlitwę wstawienniczą za sąsiadami, ale powinna być także dla nich samych zasadą porządkującą i rozwiązującą przeżywany kryzys.

  Biskup Adam Bałabuch wspomniał także o jeszcze jednym, szczególnym powodzie, dla którego świdniczanie powinni modlić się o pokój dla Ukrainy.

  Natomiast na zakończenie modlitwy biskup zachęcił do dalszego zanoszenia próśb w intencji pokoju na Ukrainie, podziękował też za obecność kilkudziesięciu wiernym biorącym udział w Małym Jerychu Różańcowym, które zorganizowała Edwarda Mikuła. 

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół