• facebook
 • rss
 • Czas pracy i modlitwy - biskupi w Rzymie

  xrt

  dodane 01.02.2014 20:16

  Wszyscy diecezjanie wezwani są do modlitwy w intencji błogosławionych owoców zarówno wizyty na Watykanie jak i przemian na Ukrainie.

  2 lutego we wszystkich kościołach diecezji jest odczytywany komuniakt-prośba o modlitwę w intencji wizyty ad limina apostolorum w której uczestniczy zarówno bp Ignacy jak i bp Adam. "Jedność całego Kościoła wyraża się poprzez więź Kościoła lokalnego z osobą Ojca Świętego. Dla umocnienia więzi z następcą św. Piotra, zgodnie z obowiązującą tradycją, co kilka lat biskupi udają się do Rzymu z wizytą ad limina apostolorum. Pielgrzymka do Rzymu to nie tylko czas modlitwy przy grobach Apostołów, ale także czas spotkania poszczególnych biskupów z papieżem i jego najbliższymi współpracownikami, pracującymi w watykańskich kongregacjach" – napisał biskup Ignacy.

  Biskupi przebywają w Rzymie od 1 do do 8 lutego wraz z całym polskim episkopatem.

  "Proszę Was, Drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji owoców naszego pielgrzymowania, naszego spotkania z papieżem Franciszkiem. Wraz z biskupem Adamem zapewniam Was o naszej modlitwie przy grobach Apostołów, przy ołtarzu bł. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. Za ich wstawiennictwem będziemy modlić się o dar Bożego błogosławieństwa dla wszystkich diecezjan i całej diecezji, zwłaszcza z racji przypadającej w tym roku 10. rocznicy jej istnienia" – dodał biskup. 

  Na zakończenie komunikatu wezwał także wiernych do modlitwy w intencji "bratniego narodu ukraińskiego, by przemiany, dokonujące się na Ukrainie wśród trudów, przebiegały w sposób pokojowy, wolny od napięć, wzajemnej agresji i przelewu krwi".

  O szczegółach przygotowań i przebiegu wizyty ad limina apostolorum w najnowszym wydaniu GN opowiadają zarówno biskupi jak i ks. Stanisław Chomiak, Kanclerz Świdnickiej Kurii Biskupiej. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół