• facebook
 • rss
 • Wygrał Kościak - jak zwykle

  xrt

  dodane 02.03.2014 14:13

  Co roku około pół setki ministrantów, lektorów i ceremoniarzy staje do rywalizacji przy stołach do tenisa.

  Dzięki zaangażowaniu ks. Jana Sroki z parafii pw. św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich oraz burmistrza miasta, Marcina Orzeszka ministranci, lektorzy i ceremoniarze diecezji świdnickiej 1 marca spotkali się w Hali Słonecznej na turnieju tenisa stołowego.

  - Co roku podobna grupa 55 członków Liturgicznej Służby Ołtarza z mniej więcej tych samych parafii bierze udział w tym wydarzeniu - mówi ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz LSO i współorganizator zawodów, które odbyły się po raz czwarty.

  Jak co roku, gościem specjalnym rozgrywek był jeden z polskich olimpijczyków. W tym roku do Ząbkowic przyjechał Paweł Rańda, srebrny medalista z Pekinu.

  Wioślarz pochodzi z Wrocławia, gdzie w parafii pw. Świętej Rodziny, przez lata należał do LSO. - Dzięki formacji ministranckiej nauczyłem się pokory, to bardzo przydało mi się podczas treningów, startów i zwycięstw - zapewniał chłopaków podczas spotkania. 

  - To bardzo sympatyczna impreza integracyjna - zapewniał z kolei Krzysztof Gąsior, który z Ryszardem Pawłowskim sędziowali turniej. - Poziom jest bardzo zróżnicowany, ale kilku zawodników, w tym medaliści: Jaśkowiak i Kościak, to naprawdę  dobrzy tenisiści - oceniał.

  Na rozdanie trofeów w hali sportowej ząbkowickiego OSiR-u przyjechał bp Adam Bałabuch. On też, razem z burmistrzem, wręczał medale i gratulował zwycięzcom. Rozgrywki prowadzone są w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie podstawówki oraz starsi (zarówno w grze pojedynczej jak i w deblu).

  Triumfatorami byli Michał Kopeć, Tymoteusz Kopeć i Maciej Błauciak (grupa młodsza);Maciej Kościak, Jan Jaśkowiak i Marcel Bednarz (grupa starsza). 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół